Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień

Svend Jensen o czarnej porzeczce w Polsce

Czarna porzeczka
Czarna porzeczka
  |   Źródło:
Nowy prezes międzynarodowego Stowarzyszenia Czarnej Porzeczki (IBA) Svend Jensen był uczestnikiem spotkania z Krajowym Stowarzyszeniem Producentów Czarnej Porzeczki (KSPCP), które odbyło się 25 października w Skierniewicach. Relacje z tego wydarzenia podaje serwis jagodnik.pl.

Nie każdy wie, że Polska jest największym na świecie producentem owoców czarnej porzeczki - dowiadujemy się z jagodnik.pl.

Źle na rynek wpływają rozbieżne informacje o produkcji podawane przez producentów (plantatorów), organizacje rządowe (GUS) oraz firmy lub stowarzyszenia przetwarzające te owoce (KUPS). Prowadzi to do wahań cen porzeczki czarnej w kraju, co ma przełożenie na ceny tych owoców na całym świecie.

Niestety bardzo rozbieżne szacunki lub podawane wielkości zbioru tych owoców w Polsce doprowadzają do bardzo zmiennych cen. W konsekwencji zniechęca to wielu przedstawicieli zakładów przetwarzających porzeczki czarne do inwestowania w nowe technologie ich przetwarzania, czy produkty pozwalające zwiększyć zapotrzebowanie na te wartościowe owoce. Dlatego uważam, że stabilność podaży tych owoców i ich dostępności jest kluczem do sukcesu - mówił Svend Jensen.

Więcej informacji o IBA można znaleźć na stronie: www.internationalblackcurrantassociation.com

Podobne
Czarna porzeczka
2012-07-16
Koniec kampanii porzeczkowej
Miniony tydzień był praktycznie ostatnim tygodniem intensywnego skupu porzeczek.
czytaj więcej
Krzew porzeczki czarnej
2012-07-09
Upały ugotowały porzeczki na krzewach
Panujące od tygodnia upały ugotowały owoce porzeczki czarnej na krzewach.
czytaj więcej
Czarna porzeczka
2012-07-05
Co się dzieje z tą porzeczką?
Wciąż tanieją owoce porzeczki czarnej w skupach.
czytaj więcej
Czarna porzeczka
2012-07-03
A jednak porzeczka będzie tania?!
Pomimo korzystnych dla producentów prognoz, ceny zakupu porzeczki czarnej są niskie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.