Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cebula  »  Ceny warzyw na Broniszach

Ceny warzyw na Broniszach

Droższa jest cebula i ziemniaki niż przed rokiem Źródło:.freshdelmonte.com
Droższa jest cebula i ziemniaki niż przed rokiem
Źródło:.freshdelmonte.com
  |   Źródło:
Ceny cebuli i ziemniaków nadal wysokie, natomiast znacznie staniały kalafiory rynku hurtowym w Broniszach - podaje rzeczniczka rynku Małgorzata Skoczewska.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach droższe niż rok temu są: cebula (1,00-1,33 zł/kg)  - dwa razy drożej niż w 2012 roku, kapusta biała droższa 80 proc., w cenie hurtowej od 50 groszy do 80 groszy za kilogram. Cenę utrzymują ziemniaki od 1,00 zł do 1,33 zł za kilogram prawie 3 razy tyle co przed rokiem.

Znacznie staniały kalafiory teraz od 2,00 do 3,00 zł za sztukę, o 30 proc. taniej niż rok temu. Jednak zdaniem specjalistów to już ostatnie dostawy krajowych kalafiorów, ze względu na znaczne ochłodzenia nocą i spodziewane przymrozki.  O 10 proc. tańsze są ogórki (w porównaniu do ceny sprzed roku) teraz 6,50 do 8,00 zł za kilogram. Importowane są tańsze, około 4,00 zł za kilogram. Krajowe pomidory bardzo tanie jak na trzecią dekadę listopada od 3,75 zł do 5 zł za kilogram.
Podobne
Handel owocami na Broniszach
2013-11-21
Dużo jabłek na podwarszawskich Broniszach
Marny eksport wpływa na wielkość podaży jabłek na podwarszawskich Broniszach. Pomimo fatalnej pogody chętnych na sprzedaż jest sporo, kupujących niestety nieco mniej.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2013-11-18
Bronisze – zwyżkowy listopad
Od początku bieżącego miesiąca, na giełdzie w Broniszach zanotowano sporo zmian w cenach warzyw. Większość z tych zmian miała charakter zwyżkowy.
czytaj więcej
Goście z Turcji odwiedzili Bronisze Źródło:bronisze.com.pl
2013-11-15
Tureccy producenci na Broniszach
Grupa tureckich producentów i dystrybutorów z południa Turcji odwiedziła Rynek Hurtowy Bronisze.
czytaj więcej