Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień

Ceny warzyw na giełdzie w Sandomierzu

Drożeją kapusty w Sandomierzu
Drożeją kapusty w Sandomierzu
  |   Źródło:
Czwartek na Sandomierskim Ogrodniczym Rynku Hurtowym upłynął pod znakiem wzrostu cen kapusty, kalafiorów i ogórków szklarniowych.

Po trwającym od dłuższego czasu trendzie spadkowym, w czwartek, na sandomierskiej giełdzie ceny ogórków szklarniowych krótkich odbiły w górę. Za ogórki te trzeba było zapłacić 2,00 – 2,50 zł/kg, co oznacza wzrost cen na poziomie 16 – 17 proc. Podobna była skala wzrostu cen kalafiorów. W czwartek płacono za nie od 1,50 do 2,00 zł/szt. w zależności od wielkości róży. Jeszcze bardziej drożały kapusty młode – głowiasta i pekińska. Tu ceny podniosły się o około 20 proc. Zwyżka ich cen wynikała z malejącej podaży. Zwłaszcza kapusty pekińskiej było bardzo mało. Jej ceny wzrosły do 1,70 – 2,10 zł/szt. Kapustę młodą oferowano za 1,20 – do nawet 2,00 zł/szt. w zależności od jakości i wielkości główek. Opisane wzrosty cen kapust i kalafiorów są pochodną spadku podaży, który wynikał między innymi z braku opadów w rejonie sandomierskim.

Jeśli chodzi o tendencje spadkowe, to taniały pomidory, choć w mniejszym stopniu niż w innych częściach kraju. Na giełdzie w Sandomierzu ceny pomidorów wielkości B były na poziomie 26,00 – 27,00 zł/karton 6 kg, a wielkości BB 27,00 – 29,00 zł/karton 6 kg. Na giełdzie w Sandomierzu spadały, zresztą, tak jak w całym kraju, ceny młodych ziemniaków. W czwartek ich ceny były na poziomie 2,00 – 2,20 zł/kg.

Podobne
Ceny warzyw na giełdzie sandomierskiej
2012-05-24
Mało marchwi na rynku w Sandomierzu
Czwartek na giełdzie w Sandomierzu charakteryzował się rosnącą podażą wielu młodych warzyw. Jeśli chodzi o warzywa „stare” widać było głownie bardzo niską podaż ładnej marchwi.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.