Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień

Spokojniej na rynku ogórka

Ceny ogórków
Ceny ogórków
  |   Źródło:
Ostatnie dni upłynęły na rynku ogórków szklarniowych znacznie spokojniej niż początek września. Bez dużych i gwałtownych zwyżek lub korekt.

W końcówce pierwszego tygodnia września mieliśmy, na rynku ogórków szklarniowych, sporą korektę cenową. Potem było już znacznie spokojniej. Choć „spokojniej” nie znaczy, że było tak całkiem spokojnie. Wahnięcia cen był wciąż widoczne. Ale nie tak duże, jak te wspomniany, gdy ceny spadły z 3,50 – 4,00 zł/kg do 2,00 – 2,50 zł/kg.

Ostatnie dni zeszłego tygodnia przyniosły mianowicie kontynuację trendu spadkowego. Zgodnie z niektórymi prognozami ceny ogórków krótkich zeszły do 1,50 – 2,00 zł/kg, a długich 2,00 – 2,50 zł/kg. Zniżka niemała, ale nie tak wielka, jak ta wcześniejsza. I do tego krótkotrwała.

Od nowego tygodnia ogórki zaczęły odbudowywać cenę. Gdy potaniały tak mocno poprawił się popyt i wzrosła sprzedaż, a to pomogło cenom. Obecnie poziom cen ogórków krótkich to 1,80 – 2,50 zł/kg, a długich 2,00 – 2,50 zł/kg. W perspektywie najbliższych kilku dni zapewne będziemy świadkami dalszego ciągu takich wahań cenowych. W dłuższej perspektywie natomiast należy oczekiwać trendu wzrostowego.

Podobne
Ceny warzyw w Łodzi
2013-09-05
Giełda w Łodzi – więcej ogórków i kalafiorów
Zmiana w sytuacja podażowej tych właśnie warzyw – ogórków i kalafiorów była tym, co najbardziej rzucało się w oczy na łódzkiej giełdzie w ostatnich dniach.
czytaj więcej
Ceny ogórków
2013-09-05
Znów wahania cen ogórków
Po raz kolejny odwrócił się trend cenowy na rynku ogórków szklarniowych. Tym razem było to niejakim zaskoczeniem.
czytaj więcej
Ceny warzyw w Kaliszu
2013-09-04
Kalisz – ogórki odpuściły
Wtorek minął na kaliskiej giełdzie dość spokojnie pod względem zmian w cenach warzyw, co jest charakterystyczne dla tego dnia tygodnia i na tej giełdzie.
czytaj więcej
Ceny ogórków
2013-09-03
Wreszcie więcej ogórków szklarniowych
Rynek wreszcie doczekał się wzrostu podaży ogórków szklarniowych.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.