Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 31 marca 2020. Od wczoraj dodano 1753 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ananasy – dużo i tanio

Ananasy – dużo i tanio

  |   Źródło:
Trwa sezon na kostarykańskie ananasy. Podaż owoców jest wysoka, a ceny na naprawdę atrakcyjnym poziomie. To znaczy jakim?

Kostarykańskie ananasy pojawiły się na polskim rynku już w listopadzie. Od tamtej pory podaż owoców znacznie wzrosła, a ceny spadły. Jeszcze w grudniu za owoce w większych kalibrach trzeba było zapłacić do 7,00 zł za sztukę, a ananasy drobniejsze kosztowały w cenie około 4,50 – 5,00 zł za sztukę. Na początku stycznia ceny ananasów spadły o około 20 proc. na kilogramie. W połowie stycznia co prawda znów ceny nieznacznie wzrosły, jednak pozostały na relatywnie dobrym poziomie a podaż owoców jeszcze wzrosła.

W chwili obecnej ananasy z Kostaryki oferowane są w cenie od 39,00 do 45,00 zł w przypadku owoców w drobniejszym kalibrze 10 i w cenie 30,00 - 40,00 zł za karton (5,00 - 6,67 zł za sztukę) w przypadku owoców w kalibrze 6. W sieciach handlowych drobniejsze ananasy (kaliber 10) oferowane są w cenie już od około 4,00 zł za sztukę, natomiast większe owoce w cenach od ok. 7,00 do 10,00 zł za sztukę.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ceny kostarykańskich ananasów w małym hurcie zaczynały się od 48,00 zł za karton - za owoce w kalibrze 5 i 6.

 

 

 

Podobne
Kostarykańskie ananasy na polskim rynku
2017-11-14 18:06
Kostarykańskie ananasy na polskim rynku
Rozpoczął się sezon na kostarykańskie ananasy. To czas najwyższej podaży i najniższych cen tych owoców w Polsce.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.