Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2223 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ananasy znikają z ofert importerów

Ananasy
  |   Źródło:
Popyt na ananasy spadł do tego stopnia, że owoce te znikają z ofert importerów. Okres wiosenno-letni w ogóle nie należy do łatwych w handlu ananasami.

Handel ananasami z tygodnia na tydzień jest coraz słabszy. Owoce te coraz szybciej znikają z ofert europejskich importerów. W Holandii już mało kto decyduje się na import ananasów, a i w Polsce importerzy mówią, że szkoda czasu na ściąganie tych owoców. Nie dość, że ceny rosną, to jeszcze popyt jest coraz mniejszy. Konsumenci przerzucili się na owoce sezonowe, głównie na hiszpańskie truskawki, które dosłownie zalały całą Europę, ananasy natomiast poszły w odstawkę.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedługo ananasy będą dostępne w sprzedaży tylko w sieciach handlowych, indywidualni importerzy w najbliższych tygodniach całkowicie zrezygnują z zakupu ananasów. Na razie jednak owoce te można jeszcze kupić w małym hurcie. Ceny ananasów w kalibrze 10 kształtują się obecnie na poziomie od 35,00 do 38,00 zł za karton (3,50 – 3,80 zł/sztuka brutto). Ananasy w większym kalibrze 6 oraz 7 to już wydatek rzędu 40,00 – 45,00 zł za karton, tj. 6,67 – 7,50 zł za sztukę w przypadku kalibru 6 i 5,71 – 6,43 zł za sztukę w przypadku kalibru 7.


 

Podobne
Ananas
2014-03-12 13:45
Kostarykańskie ananasy ciut droższe
Od kilku tygodni ceny ananasów z Kostaryki powoli, ale sukcesywnie pną się w górę. Nie ma przy tym znaczenia, że podaż owoców pozostaje wciąż w miarę wysoka.
czytaj więcej
Ananasy z Kostaryki
2014-03-03 16:36
Ananasy z Kostaryki odbiły w górę
Dość długo ananasy na polskim rynku oferowane były w naprawdę niskich cenach. W ostatnim czasie jednak odnotowano niewielki wzrost cen.
czytaj więcej
Ananasy
2014-02-20 11:23
Staniały kostarykańskie ananasy
Podaż ananasów wciąż jest wysoka, natomiast z popytem coś się stało. Importerzy w ostatnim czasie notują mniejszą sprzedaż tych owoców. To nie pozostało bez wpływu na ceny.
czytaj więcej
Ananasy z Kostaryki
2014-02-03 15:28
Podaż ananasów z Kostaryki wciąż wysoka
Zakup ananasów to obecnie żaden problem, a i ceny pozostają wciąż na dość atrakcyjnym poziomie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.