Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Arbuzy już tylko za złotówkę?

  |   Źródło:
Ceny arbuzów wciąż spadają. Biorąc poprawkę na szybko rosnącą ich podaż, w tym roku można się spodziewać naprawdę niskich cen. A jakie są obecne?

Trend zniżkowy cen arbuzów na polskim rynku trwa. Wszystko za sprawą coraz bogatszej oferty tych owoców (pojawiły się pierwsze arbuzy z Ukrainy) oraz ogromnej wręcz podaży arbuzów z Grecji, które dosłownie zalewają w ostatnim czasie rynek. Ceny owoców przy tym, bardzo intensywnie spadają, szczególnie w handlu wielkohurtowym.

Dziś arbuzy z Grecji, a także pierwsze arbuzy ukraińskie w ilości paletowej można kupić już od 1,00 do 1,30 zł za kilogram. Greckie arbuzy w mniejszym hurcie oferowane są przez bezpośrednich importerów w cenie od 1,50 do 1,80 zł/kg. W małym hurcie arbuzy z Włoch i Hiszpanii oferowane są w  granicach od 2,20 do maksymalnie 3,50 zł za kilogram w zależności od odmiany (owoce w 20 kg kartonach - 3 arbuzy).

Spadają także ceny arbuzów w sieciach handlowych, chociaż wciąż pozostają na sporo wyższym poziomie niż w handlu giełdowym. Większość marketów oferuje owoce w granicach około 2,50 – 3,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.