Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4057 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Arbuzy poniżej dwóch złotych?

  |   Źródło:
Ceny arbuzów wciąż spadają. W mijającym tygodniu u niektórych importerów można kupić te owoce w cenie poniżej dwóch złotych.

Mamy okres lawinowego wręcz wzrostu podaży arbuzów na polskim rynku. Importerzy od dłuższego już czasu ściągają owoce w południa Europy, w tym przede wszystkim z Hiszpanii i Grecji, ale także ostatnie owoce z Egiptu, czy Iranu. Ceny arbuzów są przy tym coraz niższe. W małym hurcie arbuzy z Włoch i Hiszpanii oferowane są w  granicach od 2,75 do maksymalnie 4,00 zł za kilogram w zależności od odmiany (owoce w 20 kg kartonach - 3 arbuzy). W przypadku arbuzów z Grecji ceny są nieco niższe i oscylują w granicach 2,50 do maksymalnie 3,20 zł za kilogram. Dodatkowo na rynku dostępne są także arbuzy egipskie i irańskie, które można kupić już od 2,40 zł za kilogram.

Spadają także ceny arbuzów w większym hurcie. Greckie owoce w ofercie od jednej palety można kupić już od 1,60 zł za kilogram, natomiast hiszpańskie arbuzy w większym handlu to wydatek od około 2,00 zł za kilogram.

Ceny arbuzów spadają, jednak nie widać jeszcze takiego typowego „boomu” na te owoce, który wyraźnie uwidaczniałby się w sieciach handlowych. Promocji w marketach na ten produkt nie ma, a standardowe ceny dla arbuzów oscylują w granicach 3,00 – 3,50 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.