Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Argentyna: produkcja jabłek i gruszek jeszcze niższa

  |   Źródło:
Argentyna z roku na rok produkuje owoców gatunków pestkowych. Wszystko za sprawą niekorzystnych warunków pogodowych nawiedzających Argentynę w ostatnich latach.

Ze względu na bardzo niskie zbiory, w tym roku po raz pierwszy od dekady Argentyna została zmuszona do importu jabłek. Zdaniem NFO ograniczenie produkcji jabłek jest na poziomie 37 proc. a w przypadku gruszek 15 proc. - jest to najniższa produkcja owoców od 30 lat. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie, również słabszym od poprzednich, zbiory jabłek wyniosły łącznie 640 tys. ton, a gruszek 580 tys. ton.

Z tego względu Argentyna w bieżącym sezonie zaczęła importować jabłka. W pierwszym kwartale 2017 roku  import wyniósł łącznie 195 ton  - 172 ton z Chile i 23 ton z Ekwadoru.

Dużemu spadkowi uległ także eksport jabłek i gruszek. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku, Argentyna wyeksportowała 16,5 tys. ton jabłek i 124,1 tys. ton gruszek. Najważniejszymi odbiorcami argentyńskich owoców  były Rosja, Brazylia oraz USA.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.