Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2125 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Aronia już nawet za 2 złote za kilogram

  |   Źródło:
„Sprzedajemy ją tak tanio, bo za chwilę zaczynamy zbiór maliny” - tłumaczy właścicielka plantacji aronii z powiatu starachowickiego w województwie świętokrzyskim.

W bieżącym roku plony aronii są wydajne. „U nas tym razem aronia wyjątkowo obrodziła. Zeszły rok był dla niej łaskawy, ale 2020 okazuje się jeszcze lepszy. Owoce są duże i zdrowe. Ostatnio tak dobry plon mieliśmy w 2014 roku. Nasza aronia jest ekologiczna, niepryskana, bez nawozów. Zbieramy ją ręcznie. Zbiór zaczęliśmy standardowo, czyli w połowie sierpnia. Do tej pory sprzedawaliśmy ją po 4 złote za kilogram” - dodaje plantatorka.

Właśnie taka jest bowiem obecnie przeciętna cena aronii na rynkach hurtowych. Stawka dochodzi jednak nawet do 6 zł/kg. Wyjątki się zdarzają. „Oferuję ją teraz za jedyne 2 złote za kilo, odbiór na miejscu. To dlatego, że pogoda się psuje. Chcę zdążyć sprzedać owoc jeszcze w sierpniu, dopóki jest on wysokiej jakości”.

Jest jeszcze drugi powód. „Zaraz też zaczynam zbiór maliny, więc najpierw chcę zamknąć temat aronii, żeby potem zająć się zbiorem tylko maliny” - wyjaśnia właścicielka plantacji.

Słowa kluczowe: aronia

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.