Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3586 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – podaż cebuli na dobrym poziomie

Cebula
  |   Źródło:
Sezon handlu cebulą w Austrii rozwija się i na obecnym jego etapie podaż jest wystarczająca do tego, aby na tamtejszym rynku cebuli nie brakowało. A co z cenami?

Sezon cebulowy w Austrii w ostatnich dniach rozwijał się bez przeszkód. Zbiory przebiegały równomiernie i bez zakłóceń. Warunki pogodowe sprzyjały. W konsekwencji austriacki rynek wewnętrzny jest dobrze zaopatrzony w cebulę. Bieżąca podaż bez problemu pokrywa aktualny popyt. Tym bardziej, iż zapotrzebowanie na cebulę w okresie wakacyjnym nie jest w Austrii wysokie.

W poprzednim tygodniu zaczął się eksport austriackiej cebuli ozimej. W tygodniu bieżącym tek kierunek aktywności handlowej się rozwijał. Ale i tu popyt nie jest wysoki i zbierana na bieżąco cebula spokojnie wystarcza na jego zaspokojenie.

„Letni” popyt i dobra podaż sprawiły, ze ceny cebuli w austriackim hurcie się ustabilizowały. Ceny dla producenta za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy pozostały na poziomie 25,00-27,00 euro/100 kg (1,12-1,21 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 35,00-40,00 euro/100 kg (1,57-1,79 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2020-07-10 14:00
Holandia – to był sezon rekordowego eksportu cebuli
„Wielkość eksportu cebuli z Holandii osiąga wspaniałe wyżyny”, informuje tamtejsza organizacja branżowa.
czytaj więcej
Cebula
2020-07-06 00:00
Regionalny rynek cebuli – 27. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-07-02 11:00
Austria – rośnie podaż cebuli
Cebuli ozimej na austriackim rynku hurtowym przybywa. Ruszył też już eksport tego warzywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.