Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Białe coraz tańsze, różowe dopiero startują

  |   Źródło:
Ceny winogron z Włoch są bardzo zróżnicowane. Różnica cen między owocami jasnymi a różowymi sięga prawie 40 proc.

Włoskie winogrona zaczynają dominować na polskim rynku. Owoce z południowej półkuli praktycznie zniknęły z ofert importerów, za to winogrona z Włoch można kupić już praktycznie wszędzie. Można, jednak nie wszystkie. Wysoką podaż notuje się tylko w przypadku winogron jasnych, jeśli chodzi o włoskie, różowe winogrona, to te dopiero wkraczają na polski rynek.

Jasne i ciemne winogrona dzieli duży dystans podażowy, przez co różnica w cenach jest ogromna. Jasne włoskie winogrona w ostatnim tygodniu dodatkowo znacznie staniały i dziś można już je kupić w małym hurcie po 50,00 - 55,00 zł za 7 kg karton (7,14 - 7,86 zł/kg brutto). Ciemne, różowe winogrona z Włoch, które dopiero od niedawna dostępne są na polskim rynku to obecnie wydatek rzędu 82,00 - 85,00 zł za 7 kg karton (11,71 - 12,14 zł/kg brutto).

 

 

Podobne
Peruwiański Red Globe zniknął z polskiego rynku
2015-07-08 12:11
Peruwiański Red Globe zniknął z polskiego rynku
Red Globe zniknął z ofert importerów, za to winogron z Włoch jest coraz więcej. Ile dziś kosztują owoce z Południa Europy?
czytaj więcej
Red Globe powoli się poddaje
2015-07-02 12:05
Red Globe powoli się poddaje
Peruwiański Red Globe powoli zaczyna znikać z polskiego rynku. Niedługo zastąpią go winogrona z Włoch. Na razie jednak wciąż dostępny jest w sprzedaży - przez pogarszającą się jakość coraz taniej.
czytaj więcej
Holendrzy polubili chilijskie owoce i warzywa?
2015-06-23 11:08
Holendrzy polubili chilijskie owoce i warzywa?
Holandia to drugi po Stanach Zjednoczonych największy importer chilijskich owoców i warzyw.
czytaj więcej
Chile: rynek winogron
2015-06-18 11:05
Chile: rynek winogron
Największym odbiorcą chilijskich winogron są Stany Zjednoczone. Prawie połowa chilijskiej produkcji trafia właśnie na tamtejszy rynek.
czytaj więcej
Egipsko-indyjskie posiłki
2015-06-17 13:05
Egipsko-indyjskie posiłki
Ceny włoskich winogron wciąż pozostają na horrendalnie wysokim pułapie, dlatego importerzy poszukują tańszych alternatyw.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.