Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Borówki wysokie – trend spadkowy powrócił

Borówki wysokie
  |   Źródło:
Przez chwilę zatrzymany, nawet cofnięty, ale trend spadkowy cen borówki wysokiej szybko powrócił na polski rynek hurtowy świeżych owoców.

Ostatni tydzień to okres, w którym bardzo szybko rosła podaż borówki wysokiej na polskim rynku hurtowym. Ilość owoców trafiających do handlu zwiększała się w tym czasie wręcz skokowo. Znalazło to przełożenie na ceny tych owoców.

Przymrozki wiosenne i letnia susza miały też wpływ na wegetację i plony borówek, jednak nie był to wpływ tak destrukcyjny, jak w przypadku wielu innych owoców. W konsekwencji plonowanie borówki jest miejscami lepsze niż w zeszłym roku, chociaż owoce z powodu pogody, są generalnie drobniejsze.

Borówki jest więc teraz na rynku relatywnie dużo. Szybki wzrost podaży wpłynął na ceny. Przypomnijmy, że przed 15 lipca mieliśmy chwilowe obniżenie podaży i wzrost cen borówek. Ale ta korekta została błyskawicznie zniwelowana i dynamiczny trend zniżkowy powrócił na rynek. Obecnie ceny sprzedażowe to przedział 10,00 – 15,00 zł/kg w zależności od jakości i rejonu kraju. To już dość tanio, jak mówią producenci, ale warto pamiętać, że rok temu minimum dla ceny średniej w sezonie wyniosło 10,00 zł/kg, a teraz średnia to 12,50 zł/kg. Wydaje się zatem, że obecny trend spadkowy ma jeszcze potencjał i ceny borówek jeszcze spadną.

Podobne
Borówki
2019-07-10 17:21
Drożej za borówkę wysoką?
Czy ceny borówki wysokiej mogą wzrosnąć?
czytaj więcej
Borówki
2019-07-05 10:00
Ukraina – spadek cen borówki wysokiej
Na Ukrainie załamały się ceny borówek wysokich, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2019-06-26 19:09
Borówki – na razie bez wielkich przecen?
Produkcja borówki wysokiej rośnie dynamicznie już od kilku lat, nie tylko w Polsce. Ale wydaje się, że wciąż rynek daleki jest od stanu nasycenia.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2019-06-20 22:51
Krajowe borówki zaczęły tanieć
Sezon borówki wysokiej z krajowych upraw wystartował z poślizgiem. Jak wygląda sytuacja cenowa na rynku borówki deserowej u progu trzeciej dekady czerwca?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.