Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3601 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brzoskwinie i nektarynki – ceny powoli w górę

  |   Źródło:
Jak to bywa z końcówkami sezonów na różne gatunki owoców i warzyw, na rynku obserwowane są zmiany cenowo-podażowe. A jak wygląda kończący się powoli sezon na brzoskwinie i nektarynki z Hiszpanii?

Koniec sezonu na hiszpańskie brzoskwinie i nektarynki już bliski. Trzeba się zatem przyzwyczaić do zmian jakie nas czekają, zanim owoce te definitywnie znikną z rynku. Wiadomo, że będą coraz większe problemy z podażą oraz jakością, a tym samym i ceny będą nieregularne. Pierwszy zwiastun zmian mieliśmy już na początku września, kiedy to brzoskwinie i nektarynki zdrożały średnio o kilka procent na kilogramie. Obecnie trend zwyżkowy cen jeszcze się pogłębił.

I tak, w chwili obecnej tradycyjne brzoskwinie w ofercie luzem można kupić w małym hurcie, od bezpośrednich importerów w cenie od 35,00 do maksymalnie 52,00 zł za 10 kg karton (od 3,50 do maksymalnie 5,20 zł za kg brutto w zależności od kalibru owoców).  Ceny nektarynek w ofercie luzem wahają się od 40,00 do nawet 57,00 zł za kilogram (4,00 – 5,70 zł/kg). Brzoskwinie i nektarynki w koszyczkach w drobniejszym kalibrze oferowane są w cenie od 3,50 do 4,50 za 1000 g koszyczek.

Wyższe ceny obowiązują dla brzoskwiń płaskoowocowych odmiany Paraguayo zwanych popularnie UFO. Kurczy się także i to bardzo szybko, ich podaż. Owoce te w chwili obecnej to wydatek rzędu 30,00 – 40,00 złotych za 5 kg karton (6,00 – 8,00 zł/kg brutto). Nieco drobniejsze UFO oferowane w koszyczkach 1 kilogramowych kosztuje od 5,00 zł za kilogram. Wszystko w zależności jakości owoców.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.