Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2250 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brzoskwinie za 2zł/kg. „Deszcz położył drzewa”

  |   Źródło:
Ulewy i wiatry wpływają na drastyczne spadki cen wybranych owoców. „Jedynie obniżką ceny i szybką sprzedażą możemy uratować sytuację” - mówią sadownicy i rolnicy.

„Mam sad brzoskwiniowy. Ulewy i wiatry dały się owocom we znaki. To do tego stopnia, że drzewka brzoskwiniowe położyły mi się w rzędach. Krajobraz, jak po bitwie, a nie wygląda na to, żeby pogoda w najbliższych dniach się poprawiła. Ratuję więc, co mogę. Poobijane owoce brzoskwini, ale przecież nadal dobrej, soczystej w smaku, chcę jak najszybciej sprzedać w ilościach hurtowych, dlatego obniżyłem drastycznie ich cenę do 2 złotych za kilogram. Te brzoskwinie jeszcze nadają się do zjedzenia, ale bardziej nastawiam się na sprzedaż odbiorcom hurtowym lub na przemysł” - opowiada rolnik z okolic Opatowa w województwie świętokrzyskim.

Mówi dalej „Rok temu pogoda nam sprzyjała. Zbiory brzoskwini były spore, a owoce zdrowe, nienaruszone. Sprzedawałem je w hurcie po 3 złote za kilogram”.

Dla porównania: polskie brzoskwinie kosztują obecnie na rynkach hurtowych od 3 do 5 złotych. Ceny importowanych dochodzą nawet do ponad 10 złotych za kilogram.

Słowa kluczowe: brzoskinie

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.