Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny bakłażanów w dół

Ceny bakłażanów w dół

  |   Źródło:
Bakłażany to kolejne warzywo sprowadzane obecnie do Polski z Hiszpanii, którego ceny ostro dołują w ostatnim czasie.

W Polsce stosunkowo mało popularne, w Hiszpanii są jednym z głównych uprawianych warzyw. Perturbacje podażowe i cenowe wynikające z ataku mrozów w lutym stosunkowo najmniej dotknęły właśnie bakłażany. Ich ceny na polskim rynku pozostawały dość stabilne. 

Pierwsza pozimowa obniżka cen tych warzyw miała miejsce na początku marca. Ceny spadły wtedy z 9,00 zł/kg do 7,50 zł/kg. Obecnie mamy kontynuację tej zniżki. Ceny tym razem zeszły do poziomu 5,00 – 5,20 zł/kg, a więc o około 33 proc.  W sumie od szczytowego poziomu 9,00 zł/kg jest to spadek o około 45 proc.

Obecna przecena jest potwierdzeniem prognoz formułowanych w poprzednich tygodniach. Przewidywania na kolejne dni mówią o tym, że sytuacja powinna się nieco ustabilizować. Wiele jednak zależy od tego, jak silna będzie konkurencja warzyw z innych południowych rejonów Europy.

Podobne
Również bakłażany będą tańsze
2012-03-01 18:15
Również bakłażany będą tańsze
Ceny hiszpańskich bakłażanów o wiele słabiej zareagowały na zimowe zakłócenia w podaży niż miało to miejsce na przykład w przypadku cukinii lub sałaty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.