Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4581 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny bakłażanów w górę

Krótszy sezon bakłażanów
  |   Źródło:
Podaż krajowych bakłażanów spadła do tego stopnia, że zniknęły one niemal z dużego hurtu. W małym hurcie zaś mocno podrożały.

Podaż bakłażanów spadała już w końcówce sierpnia. Przez szereg tygodni pogoda nie sprzyjała wegetacji tych warzyw. Mniejsze były zbiory, słabsza była jakość. Doprowadziło to do tego, że bakłażany niemal zniknęły ostatnio z ofert firm handlujących warzywami w dużym hurcie.

Jak zwykle w takiej sytuacji, przy ograniczeniu podaży, większość towaru zaczęła trafiać do małego hurtu. Jednak i na lokalnych giełdach ich podaż maleje. Widać to było dobrze w piątek na giełdzie w Broniszach, gdzie bakłażany skokowo zdrożały z poziomu 4,50 - 5,00 zł/kg do 6,00 zł/kg. Taniej wciąż jest na południu kraju. W Krakowie i Sandomierzu ceny bakłażanów są na poziomie 2,50 – 3,00 zł/kg, jednak jakość ich jest generalnie słaba.

Nie wydaje się, żeby podaż bakłażanów miała zacząć rosnąć. Czyżby oznaczało to wcześniejszy niż zazwyczaj początek sezonu importowego?  Zazwyczaj sezon na import zaczyna się na przełomie wrześnie i października. W tym roku może to być ponad tydzień wcześniej.

Podobne
Ceny bakłażanów
2012-08-27 15:57
Niższa podaż bakłażanów
Niekorzystna pogoda sprawiła, że na rynek trafia obecnie mniej bakłażanów. Sporo jest też problemów z ich jakością.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.