Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3673 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny owoców kiwi stabilne

Ceny owoców kiwi stabilne

Kiwi
  |   Źródło:
Drogo ale stabilnie. To cechy charakteryzujące obecnie rynek greckiego kiwi.

Analizując sytuację na greckim rynku było do przewidzenia, że ceny kiwi w tegorocznym sezonie będą wyższe w porównania do lat poprzednich. Kłopoty pogodowe, które wpłynęły na zbiory tych owoców przełożyły się na ich podaż a tym samym na rozdystrybuowanie na rynkach europejskich.

Już na początku sezonu na greckie kiwi, importerzy wystawili na te owoce ceny sporo powyżej 50,00 zł za 10 kg karton i jak się okazało był to dopiero początek kilkumiesięcznego trendu zwyżkowego. W lutym ceny kiwi doszły do poziomu powyżej 60,00 zł za 10 kg i tak już zostały. Obecnie zakup zielonego kiwi z Grecji to wydatek rzędu 62,00 – 70,00 zł za 10 kg opakowanie (6,20 – 7,00 zł/kg brutto) w przypadku owoców luzem i od 58,00 do 60,00 zł za 10 x 10 opakowań 1 kg w kartonie (5,80 – 6,00 zł/kg brutto) owoców w tzw. koszyczkach.

Ceny na tym pułapie utrzymują się już od ponad miesiąca i wygląda na to, że pomimo zmniejszonej podaży owoców kiwi, takie już zostaną. Trend zwyżkowy jaki miał miejsce na początku sezonu wyhamował na dobre.

Słowa kluczowe: kiwi, cena kiwi, import kiwi

Podobne
Owoce kiwi
2014-01-16 16:44
Kiwi z Grecji jeszcze droższe
Tegoroczny sezon kiwi w Grecji nie należy do udanych. Pogoda ograniczyła produkcję owoców i niekorzystnie wpłynęła na jakość owoców. Niższe zbiory oznaczają wyższe ceny tych owoców, także w Polsce.
czytaj więcej
Owoce kiwi
2014-01-02 17:09
Greckie kiwi w cenie chilijskiego?
W listopadzie z polskiego rynku zniknęły chilijskie kiwi i zastąpiły je te z południa Europy – przede wszystkim z Grecji i Włoch.
czytaj więcej
Czy owoce z SGGW trafią do szerszej uprawy? Źródło:mat.pras.
2013-12-13 10:54
Mini kiwi z SGGW
Naukowcy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wyhodowali i wprowadzili do uprawy odmiany nowego owocu na polskim rynku o wdzięcznej nazwie Aktinidia.
czytaj więcej
Owoce kiwi
2013-11-07 20:55
Koniec chilijskiego kiwi
Sezon na chilijskie kiwi dobiegł końca. Obecnie na polski rynek zaczęły trafiać owoce z południowej Europy, przede wszystkim z Grecji i Włoch.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.