Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny targowiskowe

Ceny targowiskowe

  |  
Podczas handlowej soboty na największym targowisku w Tarnobrzegu z owoców palmę pierwszeństwa trzeba było przyznać jabłkom, które nadal są drogie, kosztują od 2 do 3 zł za kg, ale zaczęły być wreszcie chętniej kupowane od cytrusów. - informuje Echo Dnia Podkarpackie

Wśród warzyw największym powodzeniem cieszyły się pomidory, których kilogram w zależności od jakości i gatunku kosztował od 7 do nawet 12 zł. Ogórki szklarniowe wycenione były na 5,50 - 7,50 zł za kg i kupowało je wiele osób. Także sporym powodzeniem cieszyła się sałata (2 - 3,50 zł za główkę) oraz rzodkiewka (1,50 -2,50 zł za pęczek). Wiele osób kupowało też czosnek (50 gr -1 za główkę) oraz marchew (1,20 - 2,50 za kg). Za kilogram cebuli „wolskiej" trzeba było zapłacić od 1,40 do nawet 2,80 zł za kg, a kapusta pekińska wyceniona była od 1,50 do 3 zł.

W Stalowej Woli wiosna tym razem ustąpiła na chwilę miejsca zimie. Śnieg z deszczem przepłoszył kupców, targowanie skończyło się szybciej niż powinno.

Z wiosną na pewno kojarzyły się młode ziemniaki, które właśnie trafiły do bazarowej oferty. Kosztują cztery złote. Oprócz ceny od zakupu może odstręczać kołatające się w głowach wielu klientów podejrzenie o przesadne ich nawożenie. Z drugiej strony pewnie wszystko teraz to "chemia", oprócz produktów gospodarstw ekologicznych.
Wiosenne skojarzenia na straganach owocowo-warzywnych wywoływała rzodkiewka, ładna acz droga, bo pęczek kosztował trzy złote. Szczypiorek i natka pietruszki oferowane były za pół tej ceny.

Teraz oferta bazarowych kupców zrobiła się konkurencyjna. Pomidory kosztowały siedem złotych, były dobrej jakości, w sklepach nie są przeważnie tak ładne. Ogórki również sprzedano po siedem złotych. Tak samo paprykę czerwoną, która w sklepach bywa po trzy - pięć złotych droższa. Dużo było jak zawsze jabłek, średnio kosztujących trzy złote za kilogram, poza tym niezły był wybór gruszek sprzedawanych po 3,50 złotego. Stare ziemniaki kosztowały 1,80 złotego za kilogram, buraki i marchewka jeden - dwa złote, pietruszka dwa - trzy złote, cebula 2,50 Złotego, cebula czerwona 3,50 złotego.

Źródło: Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.