Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1648 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chile wchodzi na rynek hiszpański ze swoją borówką

  |   Źródło:
Chilijska borówka wysoka będzie promowana na hiszpańskim rynku. Wszystko za sprawą umowy zaartej między Blueberry i Huelva.

Komitet Blueberry w nadchodzącym sezonie planuje rozpocząć promocję w Hiszpanii borówki wysokiej, po zawarciu umowy o współpracy z Freshuelva, które miało miejsce w ubiegłym roku. Miało to miejsce w październiku ubiegłego roku, kiedy to chilijskie stowarzyszenie eksporterów owoców Asoex i hiszpańska Freshuelva podpisały porozumienie o współpracy, ogłaszając zamiar dzielenia się informacjami na temat różnych owoców, a także podejmując wzajemne wizyty podczas kluczowych sezonów eksportowych dla obu krajów.

Chile zwiększa aktywność promocyjną borówki i chce skupić się na rynku hiszpańskim, liczy też na zwiększenie globalnej konsumpcji owoców. Przez wzrost wolumenu eksportu w sezonie 2017/18 i rosnącej konkurencji ze strony innych dostawców z południowej półkuli, w szczególności z Peru, chilijski Komitet Blueberry ma oko na nowe rynki dostaw, a tegoroczna promocja owoców w Hiszpanii ma się rozpocząć już we wrześniu br.

Pomimo tego, że Hiszpania jest największym producentem borówki w Europie i ma jeden z najwyższych na kontynencie poziomów konsumpcji owoców i warzyw na mieszkańca, Hiszpania charakteryzuje się znacznie niższym spożyciem borówki wysokiej w porównaniu do pozostałych krajów europejskich. Chcąc to zmienić, Freshuelva zaczęła koncentrować się na zwiększeniu konsumpcji krajowej w Hiszpanii, z rosnącym wolumenem produkcji z roku na rok. Kampania promocyjna chilijskich borówek natomiast pozwoli wykorzystać uzupełniające się sezony borówkowe w Chile i Hiszpanii.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.