Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 czerwca 2019. Od wczoraj dodano 2060 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »  Chiny: szybko spadają zapasy jabłek w chłodniach

Chiny: szybko spadają zapasy jabłek w chłodniach

  |   Źródło:
W chińskich chłodniach zapasy jabłek w tegorocznym sezonie są naprawdę bardzo skromne i owoce prawdopodobnie szybko się skończą.

Jesienią 2016 roku zbiory jabłek w Chinach były prawie idealne. Zapasy owoców w sezonie 2016/2017 stanowiły nowy rekord. Wielu sadowników zdecydowało się na przechowywanie jabłek, ponieważ cena wówczas była stosunkowo niska. Czekali, aż rynek się zmieni i pojawią się komercyjne możliwości. 

Ponieważ jednak wielkość zapasów jabłek w chłodniach była zbyt duża, a rynek nie mógł jej wchłonąć, cena pozostała niska.

W tym roku jest diametralnie inaczej. Ilości jabłek, które trafiły do ​​chłodni, były prawdopodobnie o około jedną trzecią mniejsze niż przed rokiem i sporo niższe niż dwa lata temu. Przyczyny tej sytuacji są następujące: producenci jabłek i handlarze jabłkami ponieśli w ubiegłym roku duże straty i mają duże obawy, aby podjąć podobne ryzyko i w tym roku. Wielu kupców jabłek również zmniejszyło zakup jabłek z powodu niższej podaży i cen, co z kolei zmniejszyło wielkość zapasów jabłek, które trafiły do ​​chłodni.

Głównym powodem tej zmiany jest jednak zimno w kwietniu tego roku. Ekstremalne warunki pogodowe spowodowały zmniejszenie produkcji jabłek, a w niektórych rejonach całe zbiory zostały utracone. Częste opady śniegu, jak również stały deszcz w sezonie zbiorczym, również obniżyły jakość jabłek. Ilość najwyższej jakości jabłek w Chinach spadła o 30 proc. 

Ponieważ w tym roku jabłka są rzadkie, a cena jest stosunkowo wysoka, większość wczesnych jabłek od razu weszło na rynek. Zostały sprzedane szybko, a do przechowywania w chłodni pozostało niewiele jabłek.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.