Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3422 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coraz tańsza borówka zalewa polski rynek

  |   Źródło:
Sezon na borówki wysokie z Hiszpanii trwa. Ich podaż na polskim rośnie, natomiast ceny nieustannie spadają. Ile kosztują obecnie te owoce jagodowe?

Z tygodnia na tydzień podaż borówki wysokiej z Hiszpanii oraz Maroko (najwięksi dostawcy tego gatunku w okresie wczesnoletnim do Polski) na lokalnym rynku rośnie. Importerzy korzystają z faktu, że polskim konsumentom wyraźnie znudziły się już gatunki zimowe, a sezon truskawkowy dopiero się rozpoczyna.

Podaż borówek rośnie, natomiast ceny sukcesywnie spadają. W chwili obecnej borówki wysokie z Hiszpanii kosztują w małym hurcie od 3,50 do 5,50 zł za 125 gramowe opakowanie, tj. 28,00 - 44,00 zł za kilogram. Na rynku dostępne są jeszcze borówki marokańskie, które oferowane są przez importerów w nieco niższych co owoce hiszpańskie.

Oprócz handlu giełdowego i tzw. małego hurtu, borówki wysokie w bardzo dobrych cenach zawitały także do większych sieci handlowych. Borówki w promocyjnych cenach można kupić m. in. w Lidl, gdzie w tym tygodniu owoce te kosztują zaledwie 6,99 zł za 300 gramowe opakowanie, w Auchan borówki wysokie można kupić w cenie 6,99 zł za 250 gramowe opakowanie a w Biedronce w cenie 3,49 zł za 125 gram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.