Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 26 września 2020. Od wczoraj dodano 3231 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cytryny dobre na niepogodę

  |   Źródło:
Pogoda sprzyja przeziębieniom i ogólnemu osłabieniu organizmów. Na dworze jest wilgotno, pochmurno i wietrznie. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu organizmu przed skutkami niepogody.

Cytryna wbrew panującej opinii, nie zawiera dużo witaminy C, w 100 jej gramach znajduje się zaledwie od 50 do 80 miligramów. Porównując do rekordzistki – dzikiej róży, w której może znajdować się do 4000 mg, to naprawdę niedużo. Cytryna zawiera także tylko nieznaczne ilości witamin z grupy B: 0,05 mg witaminy B1, 0,04 mg B2, 0,2 mg B3, 0,11 mg B6, witaminę P, czyli rutynę oraz makroelementy: 0,4 mg żelaza i 0,1 mg cynku.

Cytryny, mimo dość skromnej zawartości witamin i mikroelementów, mają jednak wiele właściwości zdrowotnych. Chronią organizm przed przeziębieniem, dzięki udziałowi w biosyntezie kolagenu – podskórnej warstwy ochronnej, zabezpieczającej przed przenikaniem wirusów oraz wspomagając produkcję limfocytów. Pomagają przy leczeniu wszelkich infekcji płucnych oraz niwelują stany podgorączkowe. Mają właściwości bakteriostatyczne, a nawet bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Generalnie, pomimo niedużej ilości witaminy C, cytryny są bardzo zdrowymi owocami i w zimowe pochmurne dni, powinny stanowić ważne miejsce w naszej diecie, a herbata z cytryną i miodem to podstawa.

 

Słowa kluczowe: cytryny, witaminy, witamina C

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.