Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Czarny czosnek coraz popularniejszy

Czarny czosnek
  |   Źródło:
Popularność czarnego czosnku na świecie jest coraz większa. Jednak za tą popularnością nie podąża produkcja.

Coraz więcej ludzi na całym świecie dowiaduje się o zaletach czarnego czosnku. Za tym idzie wzrost popytu na ten produkt, choć niestety jego dostawy z Chin pozostają na stałym poziomie. Wysoki, a wręcz rosnący popyt w połączeniu z brakiem wzrostu podaży sprawił, że ceny czarnego czosnku są wysokie.

Tegoroczny całkowity zbiór czosnku w Chinach jest na poziomie podobnym do zeszłorocznego. Czarny czosnek jest wytwarzany poprzez fermentację w wysokiej temperaturze czosnku białego. Biały czosnek więc musi sporo przejść aby przemienić się w czosnek czarny. Dlatego, gdy podaż białego czosnku nie rośnie, nie ma też mowy o wzroście podaży czosnku czarnego. Bez zwiększenia zatem podaży czosnku białego, ceny na czosnek czarny pozostaną wysokie. Wysoki jest bowiem koszt surowca do produkcji czarnego czosnku.

Czarny czosnek pochodzący z chińskich prowincji Szangdong i Junan, dzięki magazynowaniu w chłodniach jest dostępny na rynku przez cały rok. Trafia on głównie na rynki USA, Kanady, Singapuru, Australii, Płd. Korei, Japonii, a w Europie do Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Podobne
Komentarze
2016-03-19
Zaczęliśmy jako pierwsi w Polsce produkcję czarnego czosnku (black garlic)! Produkujemy z polskiego czosnku. Czarny czosnek jest rewelacyjny! Pasuje do każdej kuchni świata. Z zebranych przez nas opinii wynika, że można wyczuć oprócz octu balsamicznego, melasy i karmelu, także smak i zapach kawy, czekolady, a nawet wanilii. Warto spróbować dla smaku, zdrowia i urody. EDYTOWANY PRZEZ ADMINISTRATORA - chcecie się Państwo reklamować, to proszę o mail lub telefon do redakcji.
2016-01-18
czarny czosnek jest juz produkowany w Hiszpanii przy pomocy i z zastosowaniem najwyzszej technologi !! Podaje adres do dzialu zbytu w hiszpanii !!...maksymrenata1@gmail.com oraz tel.0034649497963.Bardzo szybka dostawa i i wysoka jakosc !!www.epsilonserving.com cenyw zaleznosci od dostaw.
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.