Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Dlaczego warzywa nie mają smaku?

Mimo ładnego wyglądu, pomidory wiosną często
pochodzą z importu i dojrzewają
podczas transportu
  |   Źródło:
Przedwiośnie to dość trudny czas w kuchni. Mimo uginających się półek od warzyw nie zawsze jesteśmy zadowoleni z zakupów. Dlaczego?

- O tej porze roku świeże warzywa typu pomidory, ogórki czy papryki nie są najlepszym wyborem. Są one najczęściej importowane z innych krajów - oznacza to, że muszą być odpowiednio wcześnie zerwane i należycie przygotowane, aby przetrwały długi transport, co niestety najczęściej dzieje się dzięki chemicznym preparatom. Nie mają zazwyczaj smaku, ponieważ nie dojrzewają w naturalnych warunkach, nie rosną w glebie i na słońcu – tłumaczy Sandra Nowacka-Jaskólska, dietetyk z Kliniki Invicta w Warszawie.

- Nie należy sugerować się zapachem pomidorów, ponieważ bardzo często ich skórka wzbogacana jest sztucznym aromatem, aby wydawały się pełnowartościowe i świeże - dodaje.

Rozwiązaniem jest sięganie po warzywa szklarniowe. Jednak one są droższe oraz zawierają sporo azotanu.

- Warto jeść zgodnie z naturą. W okresie zimowym wybierajmy warzywa takie jak: pory, kapustę białą, czerwoną czy jarmuż, cebulę, seler, marchew i pietruszkę, brukiew, buraki, brukselki, cykorię, roszponkę i oczywiście ziemniaki. Są to warzywa bogate w witaminę C, E, żelazo, miedź i magnez.  Zimowe warzywa świetnie nadają się na surówki, zupy czy zapiekanki, a także jako przekąska – sugeruje Sandra Nowacka-Jaskólska.

Słowa kluczowe: warzywa, smak warzyw, wiosna

Podobne
Warzywa są droższe niż przed rokiem
2013-03-06 08:55
Więcej nowalijek i droższych warzyw
W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku ceny warzyw krajowych na rynkach hurtowych wykazywały nieznaczne zmiany w zależności od asortymentu - zauważył Bank Gospodarki Żywnościowej.
czytaj więcej
Większy wybór nowalijek
2013-02-27 15:55
Kolejne nowalijki na rynku
Wiosna coraz bliżej, a na polskim rynku pojawiają się kolejne nowalijki. Podaż tych warzyw jest na razie niska, a ceny wysokie, ale jak uczy doświadczenie wystarczy kilka tygodni i będzie dużo taniej.
czytaj więcej
Krajowe pomidory szklarniowe są teraz najdroższe.
2013-02-21 13:51
Nie tanie nowalijki
Na rynku krajowym pojawia się coraz więcej nowalijek - mimo ceny cieszą się zainteresowaniem kupców.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.