Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1279 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Droga sałata lodowa

Droga sałata lodowa

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Ten sezon na rynku sałaty z całą pewnością przejdzie do historii. Tak drogo jeszcze nie było.

W zeszłym roku ceny sałaty lodowej w polskim hurcie rosły powoli od drugiej połowy lipca. Chociaż tamten zwyżkowy trend został przerwany właśnie w sierpniu i w okolicach 16 sierpnia 2017 roku średnia cena sprzedażowa była na poziomie 1,40 zł/szt. Na koniec krajowego sezonu, w listopadzie było to 2,10 zł/szt.

Bez porównania do sezonu obecnego. Upalna pogoda, a wcześniej susza od maja do lipca mocno odbiły się na rynku sałaty lodowej. Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, doprowadzając do ogromnego deficytu w podaży tego warzywa. W rezultacie tegoroczne ceny utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie. Daleko wyższym niż w poprzednich kilku sezonach.

I to nie tylko w relacji do tego samego okresu. Obecnie ceny sprzedażowe to przedział 3,00 – 3,60 zł/szt., zależnie od rejonu kraju, jakości i wielkości partii. Daje to średnią 3,30 zł/szt., która jest wyższa niż ceny średnie w dowolnym momencie każdego z sześciu poprzednich lat. Tylko w roku 2010 (od którego notujemy ceny tej sałaty w monitoringu fresh-market.pl) zdarzyło się, że cena średnia wzrosła do 3,50 zł/szt., ale było to w listopadzie, niemal na finiszu  tamtego sezonu.

Podaż sałaty lodowej jest niska i niska pozostanie jeszcze długo. Raz, że strat nie da się odrobić z dnia na dzień, a dwa, że synoptycy na razie nie zapowiadają zmiany w pogodzie. Wygląda więc na to, że i ceny pozostaną wysokie.

Podobne
Sałata
2018-07-30 10:00
Holandia – nowa era w marketingu sałat
„Sałatki: od pomocnika do superbohatera", to droga jaką wytycza jedna z sieci marketów w Holandii, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
2018-07-26 10:32
Sałaty warstwowe Red Fork marki Eisberg
W odpowiedzi na potrzeby współczesnych konsumentów, poszukujących naturalnych, pełnowartościowych i wysokiej jakości produktów, marka Eisberg wprowadziła do swojej oferty sałaty warstwowe Red Fork. Kompozycje świeżych, chrupiących sałat, pożywnych kasz i bogatych w witaminy oraz składniki mineralne warzyw to propozycje dla osób aktywnych, ceniących zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie i wygodę.
czytaj więcej
Sałata
2018-07-20 10:00
W. Brytania musiała zwiększyć import sałaty
Wielka Brytania importuje sałatkę z USA, Hiszpanii i Polski. W tym sezonie musi jej zaimportować dużo więcej niż zwykle, bo fala upałów spowodowała duże straty w rodzimych uprawach, wynika z informacji brytyjskiego Guardiana (www.theguardian.com).
czytaj więcej
Sałata
2018-07-18 15:40
Hiszpania nie wypełni luki na europejskim rynku sałaty
Hiszpania nie jest w stanie wypełnić luki w produkcji sałat w Europie Północnej, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata
2018-07-18 09:00
Ukraina – rynek sałaty będzie rosnąć
W ciągu najbliższych trzech lat rynek sałat na Ukrainie wzrośnie o 20 procent, pisze portal www.fruit-inform.com, przytaczając opinie producenta.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2018-07-06 13:00
Sałata lodowa ucierpiała od pogody
Ten sezon okazuje się by\ć bardzo trudnym dla producentów sa at, w tym sałaty lodowej. Nie tylko zresztą w Polsce.
czytaj więcej
Sałata
2018-06-28 16:52
Niemcy – sałata lodowa wciąż najpopularniejsza
Wraz z rosnącymi temperaturami na zewnątrz konsumenci coraz chętniej sięgają po lekkie posiłki, których nieodłącznym elementem są sałaty. Niemcy nie są pod tym względem wyjątkiem, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.