Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4135 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksport do Rosji wciąż stoi

  |   Źródło:
Tak słabego sezonu pod względem eksportu warzyw dawno już nie było. Na rosyjski rynek trafiają obecnie bardzo małe ilości polskich warzyw. Na pewno przyczyniło się do tego embargo obowiązujące przez niemal dwa miesiące.

Rosyjscy importerzy musieli znaleźć inne źródła zaopatrzenia. Jednak główną przyczyną jest to, że w Rosji pogoda przyczyniła się do bardzo dobrych zbiorów i na tamtejszym rynku jest o wiele mniej miejsca dla importowanego towaru. Wszystko więc wskazuje na to, że na ożywienie w eksporcie warzyw do Rosji można będzie liczyć dopiero, gdy na tamtym rynku zacznie brakować rodzimego towaru. Taka sytuacja może nastąpić późną jesienią lub, co bardziej prawdopodobne, po Nowym Roku. Nieco wcześniej może wzrosnąć rosyjski popyt na pomidory, jednak na tym polu dużym konkurentem jest Holandia.
 

Słowa kluczowe: warzywa, eksport warzyw, Rosja

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.