Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 13 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4505 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksport mołdawskich borówek może trwać do końca sierpnia

  |   Źródło:
Tegoroczny sezon eksportowy borówek wysokich w Mołdawii może trwać do końca sierpnia. A gdzie trafiają owoce?

Jak zauważył Jurij Taran, dyrektor firmy Lolly Berry – producenta borówki wysokiej, w Republice Mołdawii, eksport mołdawskich borówek powinien trwać jeszcze do końca sierpnia. Większość owoców trafia na rynek rosyjski. W Rosji borówki sprzedawane są detalistom w cenie od 800 do 900 rubli za kilogram (12,6-14,2 USD/kg).

Yuri Taran mówi, że mołdawskie borówki wysokie stają się znane środowisku branżowym ze względu na dobre relacje partnerskie a także ze względu na dobrą jakość owoców. W ubiegłym miesiącu firmy eksportujące te owoce do Rosji zostały skontrolowane przez autoryzowane struktury Federacji Rosyjskiej i dokumenty wwozu dla mołdawskich owoców nie spowodowały żadnych uwag ze strony służb. Dyrektor Lolly Berry zauważa, że ​​otrzymał oferty od rosyjskich sieci supermarketów, które wysłały je bezpośrednio do niego. Jednak sieci są zainteresowane dużymi przesyłkami - co najmniej 20 ton na tydzień i w tej chwili Lolly Berry nie jest w stanie sprostać takiemu rytmowi podaży. Będzie to możliwe za około dwa lata, kiedy to sezonowa produkcja plantacji firmy wyniesie około 150 ton. Wówczas taka propozycja stanie się bardzo atrakcyjna.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.