Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

EU – więcej sałaty lodowej z Egiptu

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Egipska sałata lodowa w coraz większych ilościach trafia do Europy, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

"Egipt jest jedynym miejscem, w którym jest w tej chwili dostępna sałata lodowa," powiedział Claudio Romano, szef firmy Romaneuro. Włochy, Hiszpania i inne kraje południa Europy ucierpiały dotknięte złą pogodę i dostawcy są zmuszeni do szukania warzyw na innych rynkach.

A popyt na warzywa zwykle dostarczane z tej części Unii Europejskiej, w tym właśnie na sałatę lodową mocno wzrósł w Europie ostatnio. W wyniku tego zwiększonego zapotrzebowania ceny sałaty znacząco wzrosły. I będą rosły nadal.

Firma Romaneuro eksportuje sałatę lodową do Szwecji, Finlandii, Bułgarii i Hiszpanii. Mogliby eksportować więcej, bo otrzymują bardzo dużo zapytań o deficytowe warzywa. Ale problemem są warunki płatności. Egipscy rolnicy chcą otrzymywać zapłatę z góry, więc Romaneuro musi żądać zapłaty z góry także od swoich klientów Nie zawsze jest to łatwe.

Mimo tych problemów udział egipskiej sałaty w unijnym imporcie wzrósł. Oczywiście to wynik problemów podażowych na południu naszego kontynentu. Wciąż także to Turcja pozostaje na pierwszym miejscu w imporcie z krajów trzecich. Poza tym oferta turecka jest obecnie bardziej konkurencyjna, bo ich ceny są niższe niż te oferowane przez rynek egipski.

Podobne
Sałata lodowa
2016-12-15 16:44
Hiszpania – będzie mniej sałaty lodowej
Silne opady deszczu mogą się negatywnie odbić na dostawach hiszpańskiej sałaty lodowej, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2016-12-08 08:08
Hiszpania – kłopoty z podażą sałaty lodowej
Hiszpańscy producenci ostrzegają, że w okresie przedświątecznym podaż sałaty lodowej będzie niska, informuje portal www.fruitnet.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2016-09-22 13:00
Holandia – niższe ceny sałaty lodowej
Napływ importowanej sałaty lodowej powoduje, że ceny tego warzywa w Holandii utrzymują poziom niższy od tego z poprzednich lat, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.