Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 20 marca 2019. Od wczoraj dodano 4291 ceny w 35 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »  Francuski sezon jabłkowy był prawie „normalny"

Francuski sezon jabłkowy był prawie „normalny"

  |   Źródło:
Francuscy sadownicy zdecydowanie skorzystali ze słabszych zbiorów jabłek w pozostałych krajach europejskich.

Vincent Guérin ze Stowarzyszenia Nationale Pommes Poires pozytywnie wypowiada się o tegorocznym francuskim sezonie jabłkowym. "We Francji mieliśmy szczęście, że zbiory były prawie normalne, a wolumen produkcji zmniejszył się jedynie o 4 proc. do 5 proc. w porównaniu z innymi krajami europejskimi" – powiedział Guérin. "Mrozy nie dotarły do ​​wszystkich regionów Francji, a obszary, które zostały oszczędzone, wyjątkowo obficie obrodziły. Co więcej, bez mrozu produkcja francuska byłaby bardzo wysoka.” – dodaje Guérin.

W pozostałej części Europy na rynku jabłkowym panowały niekorzystne warunki, dzięki czemu tegoroczny sezon jest bardzo łatwy w odniesieniu do marketingu. Przez ograniczoną produkcję Europie, wielu kupujących zwróciło się do Francji, aby znaleźć nowego dostawcę jabłek.

Sprzedaliśmy znacznie więcej jabłek niż zwykle do Niemiec, Beneluksu, krajów skandynawskich, gdzie w przeciętnych sezonach jabłka trafiają głównie z Włoch. Włoska produkcja była jednak w tym sezonie zbyt niska, aby sprostać ich wymaganiom, dlatego Francja mogła z powodzeniem wejść na tamte rynki i nasi producenci otrzymali dobre ceny. " – powiedział Vincent Guérin.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.