Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 29 luty 2020. Od wczoraj dodano 2458 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Handel jabłkami w drugą stronę?

  |   Źródło:
Federacja Rosyjska sprzedaje do Unii Europejskiej sok jabłkowy? Czy to początek nowego trendu? O jakich ilościach mówimy?

Unijny handel produktami pochodzenia roślinnego do Rosji jest od sierpnia 2014 roku bardzo utrudniony. Jeszcze na początku, tuż po wprowadzeniu embargo myślano, że kraj ten prędzej czy później będzie musiał otworzyć granice. Okazuje się jednak, że inwestycje w sadownictwo za wschodnią granicą są coraz większe a Rosja zaczęła nawet importować sok jabłkowy za unijną granicę. W tym roku wyprodukowano 1,4 mln litrów soku, który w miejscowych i petersburskich sklepach jest sprzedawany po 60-70 rubli za litr (3,6-4,2 zł).

 Jedna ze spółdzielni rolniczych z regionu Kaliningradu "Agro-Factory Naturowo" zaczęła dostarczać sok jabłkowy do Unii Europejskiej. Pierwsza partia 18.000 litrów została wysłana do Polski, a informację tę potwierdza TASS na podstawie danych służby prasowej rządu regionalnego. Jeśli zapotrzebowanie wciąż będzie tak duże, zakład planuje regularnie dostarczać 20.000 ton soku co kwartał.

Sok jabłkowy produkowany z lokalnych jabłek jest eksportowany do Unii Europejskiej po raz pierwszy w historii rolnictwa i przetwórstwa w obwodzie kaliningradzkim. Produkt ten spełnia wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Umowa została zawarta ze względu na wyjątkowe właściwości konsumenckie i smakowe soku.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.