Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 4363 ceny w 36 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – trzeba przyspieszyć zbiór mandarynek

Mandarynki
  |   Źródło:
Drugi etap kampanii zbioru mandarynek w hiszpańskim Castellon musi zacząć się wcześniej, aby zapobiec niedoborom tych owoców.

Sprzedaż całych zbiorów mandarynek Clemenule z okolic Castellona podczas kampanii świątecznej doprowadziła do przyspieszenia zbiorów późnych odmian mandarynki, aby zapobiec niedoborowi na rynkach krajów europejskich. Drugi etap sezonu odbywa się więc do dziesięciu dni wcześniej niż zwykle. Spadek produkcji, który przekroczył 40 procent w przypadku Clemenule; i zmniejszenie presji ze strony różnych konkurentów w Europie to główne przyczyny tej sytuacji po strasznej kampanii 2018/2019.

W tej sytuacji, i aby zaspokoić popyt, zbiory niektórych późnych mandarynek odmian klubowych zostały przyspieszone. Tak jest w przypadku Nadorcott lub Tango, które zwykle zbiera się w lutym, marcu, a nawet kwietniu.

Podobnie jest w przypadku innych bardziej konwencjonalnych hybryd, takich jak Hernandina, a także Sando. W takim przypadku zbiory zwykle nie rozpoczynają się przed 15 stycznia, ale tym razem rozpoczęto je pod koniec grudnia.

Zarówno firmy eksportujące, jak i organizacje rolnicze La Unió de Llauradors i Fepac-Asaja uważają, że ograniczenie produkcji konkurujących krajów trzecich jest jednym z najbardziej decydujących czynników pozytywnego rozwoju sprzedaży cytrusów Castellon. W rzeczywistości oczekuje się, że sytuacja ta pozostanie niezmieniona w drugim już trwającym etapie, ponieważ Włochy, Maroko, Egipt, Tunezja lub Grecja, które sprzedają odmiany z nakładającymi się kampaniami, mają również mniejsze produkcje. Perspektywy drugiego etapu kampanii są zatem dobre, także dla producentów, którzy będą uzyskiwać wyższe ceny przy większych zbiorach.

Podobne
Mandarynki
2019-12-06 08:30
Drogie mandarynki
Hurtowe ceny mandarynek pozostają wysokie, co nie może cieszyć ani konsumentów, ani hurtowników.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-11-28 15:43
Mandarynki – taniej niż rok temu, ale…
Sezon mandarynkowy nabiera szybko rozpędu, ale w tym roku nie przebiega on bezproblemowo.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-10-29 20:15
Mandarynki będą tańsze?
Na rynku mandarynek mamy właśnie okres przejściowy, który między innymi charakteryzuje się wysokimi cenami. Czy jest szansa na szybką zmianę tego stanu rzeczy?
czytaj więcej
Mandarynki
2019-10-08 14:41
Import mandarynek po II kw. 2019 r.
Duży wzrost importu mandarynek i klementynek w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze półrocze 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.