Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2154 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania wycofa 50 tys. ton cytrusów

Owoce cytrusowe
  |   Źródło:
Hiszpański rząd zgodził się na wycofanie z rynku 50 tys. ton owoców cytrusowych. To próba łagodzenia kryzysowej sytuacji w tym sektorze hiszpańskiego rynku owocowego. Pisze o tym portal www.freshplaza.com powołując się na dane organizacji FEPEX.

Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności spotkało się z przedstawicielami organizacji owocowo-warzywnych, aby przeanalizować sytuację kryzysową dotyczącą owoców cytrusowych, jaka ma miejsce w tej kampanii. Przedstawiciele rządu się na kwotę 50 000 ton pomarańczy, mandarynek, klementynek i Satsua (grupa odmian mandarynki), które mają zostać wycofane z rynku i przeznaczone w sok, który trafi z kolei na cele charytatywne.

Celem tego działania jest uregulowanie rynku tych owoców cytrusowych przy jednoczesnym wsparciu inicjatyw charytatywnych. Będzie to polegało na wycofaniu tych owoców przez organizacje producentów w celu ich dostarczenia organizacjom charytatywnym. Podmioty te z kolei będą zawierać kontrakty z przemysłem, aby uzyskać sok i nektar.

Pomoc finansowa w celu zapewnienia bezpłatnej dystrybucji dla organizacji lub instytucji charytatywnych będzie ograniczona do: pomarańczy - 21 euro/100 kilogramów; mandarynek - 25,82 euro/100 kg; klementynek - 32,38 euro/100, i mandarynek Satsua - 25,56 Euro/100 kg.

Wypłaty mogą być dokonywane wyłącznie w ramach programów operacyjnych realizowanych przez organizacje producentów owoców i warzyw.

O kryzysie na hiszpańskim rynku owoców cytrusowych pisaliśmy niedawno na łamach portalu www.fresh-market.pl (również powołując się na portal www.freshplaza.com) – patrz tutaj .

Podobne
Cytrusy
2019-01-04 12:00
Hiszpania – kryzys na rynku cytrusów
Obecna kampania w sektorze produkcji owoców cytrusowych w Hiszpanii ma bardzo gorzki smak dla tamtejszych producentów, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Marihuana w mandarynkach
2018-12-31 17:03
Marihuana w mandarynkach
Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło w okolicach Zduńskiej Woli 112 kilogramów marihuany, przemyconej do Polski z Hiszpanii.
czytaj więcej
Maroko: marnują się owoce cytrusowe
2018-12-28 18:42
Maroko: marnują się owoce cytrusowe
W Maroku ogromne ilości owoców cytrusowych pozostają w sadach lub wysypywane są przez sadowników na poboczach dróg. Czemu tak się dzieje?
czytaj więcej
Tureckie cytrusy przyciągają europejskich handlowców
2018-12-22 12:10
Tureckie cytrusy przyciągają europejskich handlowców
Eksport tureckich owoców cytrusowych na rynki europejskie rośnie. Polska jest jednym z największych ich odbiorców.
czytaj więcej
Rosselkhoznadzor nie zezwolił na import cytrusów z Turcji
2018-12-20 15:05
Rosselkhoznadzor nie zezwolił na import cytrusów z Turcji
Rosyjski Rosselchoznadzor znów ma problem z tureckimi owocami. Tym razem do kraju nie zostało wpuszczonych ponad 100 ton cytrusów.
czytaj więcej
Egipt: eksport pomarańczy wciąż rośnie
2018-12-17 12:12
Egipt: eksport pomarańczy wciąż rośnie
Produkcja pomarańczy w Egipcie w sezonie 2018/2019 co powinno przełożyć się na eksport tych owoców. Najwięcej z nich trafi do Federacji Rosyjskiej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.