Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3483 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpańska borówka tanieje z tygodnia na tydzień

  |   Źródło:
Podaż hiszpańskich borówek wysokich rośnie, a ceny sukcesywnie spadają. Spadek cen notowany jest praktycznie z tygodnia na tydzień. Ile dziś trzeba zapłacić za te owoce?

Z tygodnia na tydzień podaż borówki wysokiej z Hiszpanii oraz Maroko (najwięksi dostawcy tego gatunku w okresie wczesnoletnim do Polski) na lokalnym rynku bardzo szybko rośnie. Importerzy bardzo chętnie sprowadzają te owoce widząc duże zainteresowanie nimi. W chwili obecnej borówki wysokie z Hiszpanii kosztują w małym hurcie od zaledwie 3,00 do maksymalnie 4,50 złotych za 125 gramowe opakowanie, tj. 24,00 - 36,00 zł za kilogram. Na rynku dostępne są jeszcze borówki marokańskie, które oferowane są przez importerów w nieco niższych co owoce hiszpańskie, w małym hurcie można je już kupić od 2,75 zł za 125 gram czyli 22,00 zł za kilogram.

Ceny borówek wysokich spadają, co bardzo niekorzystnie odbija się na nastrojach polskich producentów tego gatunku, zwłaszcza spod osłon. Kolejny rok będą musieli walczyć z nierówną konkurencją i finalnie będą zmuszeni rozpocząć sezon z cenami praktycznie na granicy opłacalności produkcji. Już teraz jest tanio a niedługo może być jeszcze taniej i jak mówią uczestnicy rynku ceny mogą spaść nawet poniże 20 złotych za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.