Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Idared wraca do łask?

Idared wraca do łask?

  |   Źródło:
Sytuacja w handlu jabłkami od tygodnia ulega sporym modyfikacjom. Rośnie zainteresowanie jabłkami, także Idaredem. Czy to przekłada się na ceny?

Wzrost popytu na jabłka dotyczy coraz większej ilości odmian. Dziś eksporterzy nie szukają już tylko Jonagoldów, Szampiona, Gali czy Golden Deliciusa, ale i interesują się Idaredem, który do tej pory traktowany był raczej po „macoszemu”.

Jeszcze na początku stycznia ceny jabłek odmiany Idared oscylowały w graniach 1,10 – 1,30 zł za kilogram, dziś po dwóch tygodniach ceny wzrosły średnio o 20 groszy na kilogramie i za jabłka w kalibrze 70+ można dostać do 1,50 zł za kilogram – owoce w dobrej kondycji z chłodni zwykłej lub jabłka z kontroli. Idared w nieco słabszej kondycji, m. in. z przechowalni skupowane są po 1,20 – 1,30 zł za kilogram.

Ceny jabłek odmiany Idared rosną, rosną niestety jednak także i problemy związane z ich przechowywaniem i jakością. Coraz częściej słyszy się przypadki, że po otwarciu chłodni Idared przebarwia się na brązowo. Oparzelizna powierzchniowa staje się bardzo dużym problem dla tych owoców, co może zwiastować nieoczekiwane, zbyt szybkie zakończenie sezonu.

 

 

Podobne
Powolny trend zniżkowy cen jabłek przemysłowych?
2018-01-16 11:32
Powolny trend zniżkowy cen jabłek przemysłowych?
Czy na rynku jabłek przemysłowych zaczęło się stabilizować? Jakie w chwili obecnej obowiązują ceny za zwykły i mokry przemysł?
czytaj więcej
Ukraińskie prognozy na nadchodzący sezon
2018-01-15 14:05
Ukraińskie prognozy na nadchodzący sezon
Andrei Yarmak, ekonomista z centrum inwestycyjnego FAO, wyraził swoją wizję rozwoju ukraińskiego sektora jabłek w tym sezonie, a także przekazał wstępne prognozy na sezon 2018/19. Według eksperta ceny jabłek na Ukrainie w październiku tego roku mogą być nawet wyższe niż w kwietniu 2019 r., a dlaczego?
czytaj więcej
Jonagoldowate poszukiwane?
2018-01-15 12:09
Jonagoldowate poszukiwane?
Zainteresowanie jabłkami wciąż trwa. Jest ono jednak zróżnicowane i zależy od odmiany. A jak to wygląda w przypadku Jonagolda i jego sportów?
czytaj więcej
Gala – jakie obowiązują dla niej ceny?
2018-01-12 16:49
Gala – jakie obowiązują dla niej ceny?
Sytuacja w handlu jabłkami zaczyna się zmieniać. Popyt w ostatnim czasie wrósł a i ceny powoli zaczęły piąć się w górę. Czy dotyczy to także jabłek odmiany Gala?
czytaj więcej
Oferta gatunków ziarnkowych w Makro – podwyżki cen?
2018-01-12 12:08
Oferta gatunków ziarnkowych w Makro – podwyżki cen?
Oferta jabłek w MAKRO pozostaje dość zróżnicowana. Ceny przy tym, w ostatnim czasie wzrosły. O jakich podwyżkach mowa i jakich odmian dotyczy?
czytaj więcej
Korekty WAPA dotyczące produkcji jabłek w UE
2018-01-12 11:03
Korekty WAPA dotyczące produkcji jabłek w UE
Produkcja jabłek w krajach UE jest niższa niż wstępnie zakładano. WAPA obniżyło jesienne prognozy dotyczące zbiorów jabłek.
czytaj więcej
Problemy z jakością jabłek?
2018-01-11 08:02
Problemy z jakością jabłek?
Jakość, to w tym roku temat morze i każdy na swój sposób na nią narzeka. A co to oznacza w praktyce i co mówią sadownicy i eksporterzy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.