Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2223 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import brzoskwiń do Polski w I półroczu 2013

Brzoskwinie
  |   Źródło:
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez GUS, w pierwszej połowie 2013 roku import brzoskwiń i nektarynek łącznie wyniósł zaledwie około 10 proc. całkowitego corocznego importu tych owoców do Polski.

Import brzoskwiń i nektarynek do Polski jest najintensywniejszy w II połowie roku. Rozpoczyna się w czerwcu i trwa praktycznie do listopada. W I półroczu wwóz tych owoców jest niewielki. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się właśnie w czerwcu sezonu na brzoskwinie i nektarynki z Hiszpanii – głównego dostawcy tych owoców do Polski.

Różnicę pomiędzy I, a II połową roku widać wyraźnie porównując import brzoskwiń i nektarynek z 2012 roku, a I pół. 2013 roku. W 2012 roku wyniósł on łącznie 107,01 tys. ton, przy czym aż 67,76 tys. ton owoców trafiło do nas z Hiszpanii, w I połowie 2013 roku import brzoskwiń i nektarynek był na poziomie 10,33 tys. ton, a z Hiszpanii – głównego dostawcy, trafiło do nas 7,02 tys. ton owoców.

 

Podobne
Nektarynki z Hiszpanii
2013-10-23 10:22
Słaba jakość brzoskwiń i nektarynek?
Zakup brzoskwiń i nektarynek z Hiszpanii to w ostatnim czasie nie lada wyzwanie. Można trafić na owoce smaczne i dobre, ale można też kupić owoce nie nadające się do konsumpcji. Co gorsza z zewnątrz nie widać większej różnicy.
czytaj więcej
Brzoskwinie, nektarynki i śliwki
2013-10-17 18:40
Hiszpańskie brzoskwinie jeszcze u nas pobędą
Po ostatnich zawirowaniach podażowo-cenowych hiszpańskich brzoskwiń, ten tydzień na całe szczęście nie przyniósł kolejnych niespodzianek.
czytaj więcej
Brzoskwinie i nektarynki
2013-10-03 18:55
Coraz ciężej o „zjadliwe” brzoskwinie
Jakość hiszpańskich przyjeżdżających w kolejnych partiach do Polski jest coraz słabsza. Importerzy nie sprzedają tych owoców, a praktycznie je wyprzedają, bo staje się towar trudny w zbycie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.