Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Gruszka Konferencja wciąż na topie

2023-01-24 21:00
Źródło: Sadyogrody.pl

Grusza Konferencja należy do najchętniej uprawianych odmian. Co wiadomo o tej odmianie i jakie ma właściwości odżywcze?

Grusze mają wysokie wymagania co do gleby, jej żyzności i zasobności w składniki pokarmowe. Standardem stało się użyźnianie gleby pod nowe nasadzenia. Grusza lubi gleby ciepłe, przepuszczalne natomiast nie cierpi zalewania i zbyt wysokiego poziomu wody gruntowej. Mokre stanowiska nie będą odpowiednie do posadzenia gruszy, gdyż mogą się w nich tworzyć zastoiska mrozowe.

Duże zagrożenie dla powodzenia uprawy stanowią mrozy zimowe które mogą spowodować wymarznięcie sadów, ale także przymrozki wiosenne. Bardzo ważny jest koniec kwitnienia i okres bezpośrednio po kwitnieniu, zbyt niskie temperatury mogą rzutować na plony i gorszą jakość owoców.

Więcej. Przejdź do artykułu

Sadyogrody.pl
Sadyogrody.pl

Sadyogrody.pl to wyjątkowy portal, który jest nieocenionym źródłem informacji i inspiracji dla branży produkcji oraz handlu i przetwórstwa owoców i warzyw. Jego zawartość jest bieżąca, profesjonalna i zawsze na czasie, dzięki czemu czytelnicy mogą być pewni, że mają dostęp do najważniejszych i najnowszych informacji dotyczących branży. 

Portal jest skierowany zarówno do producentów owoców i warzyw, jak i do właścicieli i przedstawicieli firm zajmujących się ich obrotem oraz przetwórstwem, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sadyogrody.pl to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu branża owoców i warzyw może rozwijać się jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem