Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Bułgaria będzie bronić rodzimych pomidorów

Minister Rolnictwa Bułgarii Dymitr Grekow poinformował, że bułgarskie pomidory, jako pyszne rodzime warzywa, dostaną paszporty i będą rejestrowane w elektronicznym systemie, którego zadaniem będzie ochrona bułgarskich produktów.

Rejestracja będzie darmowa. Jej celem jest zachowanie informacji co i gdzie jest produkowane i jakiej jakości produkty trafiają na rynek. Według ministra ma to również pomóc w unikaniu nadpodaży na rynku. System ma jednak przede wszystkim chronić bułgarskie produkty przed nieuczciwą konkurencją tanich i najczęściej złej jakości produktów rolnych z importu.

Jednocześnie minister Grekow zapewnił producentów, że wprowadzany system nie ma nic wspólnego z rejestracją do celów podatkowych. Ma on za to stymulować rodzime rolnictwo. Według ministra duże sieci handlowe już otwierają się na bułgarskie produkty. A poprzez sieci produkty te mają też trafić na detaliczny rynek krajów UE.

Prócz tego w Bułgarii tworzy się nowoczesne lokalne rynki, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty bezpośrednio konsumentom. Minister Grekow otworzył taki rynek w miejscowości Płowdiw. Działania te mają też sprawić, że bezpośrednia sprzedaż produktów rolnych wyeliminuje zawyżających ceny pośredników.

Słowa kluczowe: warzywa, pomidory, Bułgaria
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE