Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Rosjanie przyglądają się azerskim producentom warzyw

2016-03-15 10:00

Gwałtowny wzrost importu z krajów takich jak Abchazja, Egipt, Maroko, Jordania, Senegal i Azerbejdżan sprawił, że rosyjska federalna służba nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego Rossielchoznadzor pozuł się w obowiązku do podjęcia dodatkowych wysiłków w celu kontroli tego zwiększonego strumienia napływających do kraju produktów rolno - spożywczych.

Według Rossielchoznadzoru, w związku z gwałtownym wzrostem podaży produktów objętych regulacjami związanymi z embargiem nałożonym na UE, USA i inne kraje, a w szczególności pomidory, do ambasad wymienionych krajów skierowano propozycje omówienia problemu w dniach 14 - 15 marca 2016 r.

"Ponadto, w okresie od 14 do 18 marca 2016 delegacja Rossielchoznadzoru złoży wizytę w Azerbejdżanie. W ramach tej wizyty, specjaliści Rossielchoznadzoru mają zamiar odwiedzić miejsca upraw owoców warzyw, jak również miejsca ich przechowywania. Delegacja ma także w planach zapoznanie się z systemem certyfikacji fitosanitarnej owoców i warzyw dostarczanych do Rosji" podał Rossielchoznadzor w swoim komunikacie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE