Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Łowicz z jadła słynie

2007-08-16 00:00
19 sierpnia 2007 r. w Łowiczu odbędzie się Księżackie Jadło – Festiwal Dobrej Żywności. Organizatorem imprezy, promującej regionalne potrawy łowickie, są władze samorządowe Łowicza.

– Sztuka ludowa Księżaków jest powszechnie znana, natomiast mało kto wie o księżackiej kuchni. Naszą intencją jest zaprezentowanie łowickich, tradycyjnych potraw. Jedną z atrakcji będzie konkurs na danie regionalne. Finał zawodów będzie nie tylko okazją do degustacji, ale również – mam nadzieję - inspiracją do poszukiwania dawnych przepisów kulinarnych, stanowiących ważny element naszego dziedzictwa kulturowego. Już niebawem, nad Nowym Rynkiem w Łowiczu zaczną unosić się zapachy smacznej strawy. Swój udział zapowiedziały liczące się w kraju firmy. Wielkie gotowanie rozpoczniemy o godzinie 14.00 – mówi Krzysztof Jan Kaliński, burmistrz Łowicza.

Gościem specjalnym imprezy jest znany z kulinarnych  występów TV Karol Okrasa.
Podczas Festiwalu przewidziane są liczne konkursy kulinarne m.in. na najsmaczniejszy łowicki żur oraz zawody sprawnościowo-gastronomiczne.

Planowany jest też występ Teatru Ognia, Kabaretu Afera  i cygańskich gwiazd.Źródło: fresh-market.pl, na podstawie WOP i PPR
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem