Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Majowe tour maszyn Manitou i Mustang

2013-06-10 08:09

Modele tej edycji pokazów to odpowiedź na nowe potrzeby rynku rolnego – rozszerzenie oferty ładowarek teleskopowych z maszyn średnich wielkości i osiągów o kompakty do ciasnych przestrzeni i ładowarki ciężkie o udźwigu powyżej 4 ton.


Majowe pokazy maszyn marek MANITOU & MUSTANG odbyły się w 12 lokalizacjach w całej Polsce. Wśród organizatorów należących do sieci dealerskiej MANITOU Polska, znalazły się firmy takie jak: AGRO-EFEKT, AMATECH JAROSŁAW POZNAŃSKI , BAZA MASZYNOWA DANEX, FRICKE MASZYNY ROLNICZE SP. Z O.O., GRAVIT AGRO-POL S.A., HITMASZ, PHU ZAWADZKA, POLBOTO-AGRI SP. Z O.O., PUP AGROMIX SP. Z O.O., PW DANZAP, P.W. AGRO-EKO,TECHPOM SP. Z O.O. Łącznie pokazy odwiedziło około 400 gości. Do atrakcji pokazów należały: testy maszyn i prezentacje i osprzętów z nimi współpracujących, zawody z nagrodami, wspólne grillowanie przy muzyce. W ramach parametrów maszyn goście pokazów najchętniej sprawdzali: wydajności hydrauliczne, prędkość jazdy, rodzaj skrzyni biegów czy siłę uciągu na kołach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również posprzedażowe usługi serwisowe marki MANITOU i leasing maszyn, w tym finansowanie fabryczne MANITOU Finance.

Na każdym pokazie prezentowane były co najmniej dwa modele marki MANITOU z gamy rolniczych ładowarek teleskopowych - MLT 840 oraz MLT 625 - oraz jeden MUSTANG AL 406. Zestaw prezentowych modeli nie był przypadkowy. To odpowiedź na nowe trendy w potrzebach rynku rolnego – powolne odchodzenie Klientów od maszyn średniej wielkości „dla każdego” na rzecz modeli bardziej wyspecjalizowanych, kompaktów i ciężkich modeli powyżej 4 ton udźwigu. „W dobie lepiej wyspecjalizowanych i bardziej efektywnych, polskich gospodarstw rolnych maszyny średnich wielkości przestają by «lekiem na wszystko ». Coraz większą wagę przykłada się między innymi do wydajności sprzętu używanego w gospodarstwach. Liczą się zużycie paliwa i rentowność maszyn, a co za tym idzie - wysoka specjalizacja maszyn. W gospodarstwach u naszych zachodnich i południowych sąsiadów ten trend jest już bardzo widoczny” – tłumaczy Wojciech Mańkiewicz, ekspert ds. rynku rolnego MANITOU Polska Sp. z o.o.

Marka MANITOU proponowała dwa modele współgrające z nowymi potrzebami rynku maszyn rolniczych.

Kompaktowy model MLT 625 daje duże możliwości przy bardzo małych gabarytach – 5,9 metra wysokości podnoszenia i 2,5 tony udźwigu przy rozmiarach 1,82 x 2 x 3,9 m oraz prześwicie 38 cm. Świetnie sprawdza się w gospodarstwach wymagających wjeżdżania do mniejszych budynków, obór starego typu z wąskimi i niskimi wjazdami, czyli w hodowli bydła, drobiu, trzody chlewnej. To również dobre rozwiązanie dla małych gospodarstw rolnych. Pomimo niewielkich rozmiarów maszyna zachowuje komfort charakterystyczny dla marki MANITOU – przestronna i wygodna kabina, opatentowany joystick JSM „wszystko w jednym” z regulowanym podłokietnikiem, trzy opcje wyposażenia. MLT 625 jest wyposażona w 4-cylindrowy silnik Kubota Turbo 75 KM (55,4 kW) i dwubiegową skrzynię hydrostatyczną. Hydrauliczna pompa zębata 90 l/min (235 barów) w połączeniu z dużą zwrotnością pozwala na wykonanie cyklu roboczego w zaledwie 21 sekund. „Rozwinięciem modelu MLT 625, jest również nowa MLT 629. Pomimo wymiarów zbliżonych do mniejszych ładowarek (wysokość, szerokość 2,01 x 2,06m) w MLT 629 Compact udało się zwiększy udźwig do 2,9 tony przy zachowaniu mechanicznego uciągu na kołach (zamiast hydrostatu). Ten efekt daje rewelacyjne możliwości transportu przyczep, praktycznie najlepsze na rynku” – dodaje Wojciech Mańkiewicz.

Drugi model pokazowy MANITOU to nowość w gamie rolniczych ładowarek teleskopowych tej marki. MLT 840 to ciężka ładowarka teleskopowa o udźwigu 4 tony i wysokości podnoszenia 7,55 metra przeznaczona w szczególności dla dużych gospodarstw z hodowlą zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych oraz bydła i trzody chlewnej. Tego rodzaju duże gospodarstwa wyposażone w nowoczesne obory mogą pozwoli sobie na korzystanie z większych ładowarek teleskopowych o jeszcze lepszych osiągach. Przy wymiarach 2,39 x 2,4 x 5,37 m i prześwicie 41 cm promień skrętu modelu MLT 840 wynosi zaledwie 3,98 m. Siła uciągu na kołach tej maszyny to 9100 lub 9400 daN w zależności od wersji, a siła odspajania 5222 daN. Cykle robocze w modelu MLT 840 zostały dodatkowo skrócone dzięki zastosowaniu 4-cylindrowego silnika John Deere 4.5 L Tier 4/Stage 3B o mocy 115 lub 137 KM, pompy hydraulicznej z przepływem 150 lub 180 l/min oraz napędu na cztery koła skrętne w czterech kierunkach. Dostępna w wersji automatycznej i manualnej pięciozakresowa skrzynia biegów M-Shift zapewnia elastyczność i wydajność. „Model MLT 840 to hit w ofercie MANITOU. Pod względem wyposażenia stanowi zupełnie nowy standard premium w ładowarkach teleskopowych” – podkreśla Wojciech Mańkiewicz. Model MLT 840 w standardzie wyposażony jest w opcje premium maksymalizujące komfort pracy operatora maszyny. Wśród nich są: fotel pneumatyczny, wentylator zwrotny do czyszczenia chłodnicy, Easy Connect System – system redukcji ciśnienia na przyłączu hydraulicznym osprzętu, klimatyzacja, radio CD/MP3 i wspomniany wcześniej joystick JSM.

Marka MUSTANG to opowiedź na zapotrzebowania na kompaktowe ładowarki burtowe i przegubowe. Prezentowany na pokazach model AL 406 to ładowarka przegubowa o szerokości 1,2 m i masie około 2,8 t. MUSTANG stanowi efektywne rozwiązanie przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rolnych, stajni i przemysłu komunalnego. Ze względu na różnorodność dostępnych osprzętów AL 406 jest bardzo uniwersalna (dzięki możliwości zamontowania karetki do maszyn marki MUSTANG pasują praktycznie wszystkie osprzęty dostępne na rynku miniładowarek). Wyposażona w wysokiej jakości 4-cylindrowy silnik Yanmar 4TNV88 STAGE 3A/4 o pojemności 2,19 l i mocy 47 KM i dwubiegowy napęd hydrostatyczny AL 406 zapewnia niskie zużycie paliwa, niezawodność i cichą pracę. Maszyna jest w standardzie wyposażona w gaz ręczny oddzielający prędkość obrotową silnika od prędkości jazdy, joystick wielofunkcyjny do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny, system zwalniania ciśnienia w układzie hydraulicznym oraz dwa siłowniki do podnoszenia ramienia utrwalonymi w technologii nitrostylizacji. Maszyny marki MUSTANG, produkowane w USA, wyróżniają się mocnym przegubem, wydajną hydrauliką i trwałością.

 

Słowa kluczowe: MANITOU, pokazy sprzętu
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE