Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jabłka z napisami na Walentynki

  |   Źródło:
Od pewnego czasu w Polsce obserwuje się coraz większe zainteresowanie okazjonalnymi jabłkami z napisami, szczególnie wśród mieszkańców większych miast.

Jabłka z napisem „Wesołych Świąt”, czy „Kocham Cię” stają się modnym gadżetem podarunkowym. Pakowane w ozdobne pudełeczka są miłym, a na pewno zdrowym upominkiem.

Ich koszt w sklepach niekiedy dochodzi do 3,00 zł za sztukę, co nawet w detalu, przy wysokich marżach sprzedających, daje cenę za kilogram o około 500 proc. wyższą od ceny zwykłych jabłek. Można by powiedzieć, że to drogo, ale przecież tych jabłek nie kupuje się na kilogramy, a ich produkcja (robienie napisów) jest dużo bardziej skomplikowana, niż zwykłych jabłek.

Trzeba bowiem wpierw przygotować szablon, zrobić naklejki, które umieści się na owocu, wybrać odpowiednie jabłka i mozolnie umieszczać te naklejki na powierzchni skórki. Trzeba dbać o dostęp światła w te partie korony, w których umieściliśmy na owocach szablon, tak aby jak najlepiej się wybarwiły.

Wszystko to sprawia, że niewielu sadowników jest chętnych na tego typu „zabawę”, a ci, którzy decydują się na poboczną produkcję jabłek z napisami, życzą sobie za nie nawet 2,00 zł/szt.

Najlepszymi odmianami do robienia na nich napisów są te, których znaczną część zajmuje rumieniec m. in. Alwa, Jonagored, Decosta, Gloster itp.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.