Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 2891 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jak odróżnić chiński czosnek

Chinski czosnek
Źródło:made-in-china.com
  |   Źródło:
Wielka Brytania, Włochy i Polska - to członkowie UE najbardziej narażeni na przemyt chińskiego czosnku. Ale jak odróżnić chiński czosnek od naszego?

W przemycie trafia czosnek genetycznie modyfikowany, nafaszerowany szkodliwymi dla zdrowia związkami chemicznymi, między innymi zakazanymi w UE antybiotykami. Czosnek z Chin może mieć działanie rakotwórcze - ostrzegają o organizacje konsumenckie.

Jeśli ząbki czosnku mają słabszy aromat, w smaku są słodkawe i o wiele łagodniejsze niż zwykle, łatwo się obierają, są suche, nie kiełkują, a za to pleśnieją, to możemy być pewni - kupiliśmy czosnek z Chin. Takie główki zawierają mniej allicyny (substancji bakteriobójczej), która uwalnia się w czasie rozdrabniania warzywa (to jej obecność decyduje o tym, że o wyjątkowych właściwościach czosnku) i olejków eterycznych.

Czosnek z Chin jest dużo większy i ma śnieżnobiały kolor; przy polskim krewniaku prezentuje się dużo efektowniej. Odmiany uprawiane w Polsce mają zwykle różowy lub fioletowy odcień i są zwykle mniejsze. Sęk w tym, że od pewnego czasu uprawia się też pełnowartościowe odmiany pochodzące z Chin, jak licząca ponad 2000 lat i bardzo ceniona przez znawców Jinxiang Da Suan.

Podobne
Czosnek
2013-01-14 10:25
Polska jest celem dla przemytników czosnku
Wielka Brytania, Włochy i Polska - to członkowie UE najbardziej narażeni na przemyt chińskiego czosnku. Od wprowadzenia wysokich ceł w UE proceder ten jest lukratywnym biznesem - wskazuje ekspert Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).
czytaj więcej
Przemyt czosnku
2013-01-10 09:17
Brytyjscy przemytnicy czosnku poszukiwani
Szwecja wydała nakaz aresztowania dwóch Brytyjczyków podejrzanych o przemyt, z Norwegii do Szwecji, wartego miliony euro czosnku.
czytaj więcej
Czosnek
2013-01-09 10:19
Nielegalny przemyt czosnku do UE
Wydano list gończy na dwóch Brytyjczyków podejrzanych o nielegalne sprowadzenie do UE czosnku z Chin - podaje IAR.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.