Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jak wygląda obecnie handel bananami?

  |   Źródło:
Handel bananami trwa w najlepsze. Czy jednak wciąż jest tak tanio jak w okresie letnim? Ile trzeba obecnie zapłacić za te owoce u bezpośrednich importerów?

Podaż bananów na polskim rynku od pewnego już czasu pozostaje relatywnie stabilna. Polacy przyzwyczaili się do stałej dostępności tych owoców w sprzedaży i mimo, że tak naprawdę jest to produkt egzotyczny, traktują go na równi z ziemniakami czy jabłkami. Produkcja bananów trwa praktycznie przez cały rok, co daje taką możliwość. Ceny bananów są przy tym, przez większą część roku stabilne.

W chwili obecnej ma właśnie miejsce taka stabilizacja cen. Ostatnia modyfikacja miała bowiem miejsce w drugiej dekadzie września i to na niewielkim poziomie, kilku procent na kilogramie i od tamtej pory w materii cen nic się nie zmieniło. Kolejne, większe zmiany będą miały miejsce dopiero w listopadzie.

W chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów oferowane są w małym hurcie w cenie od zaledwie 54,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 3,00 zł/kg brutto. Banany droższych marek kosztują od 57,00 do 67,00 zł za 18 kg karton (3,16 – 3,72 zł/kg brutto). Ceny bananów marki Chiquita w małym hurcie oscylują w granicach od 77,00 do nawet 82,00 zł za 18 kg karton (4,28 – 4,56 zł/kg brutto). 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.