Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jakie ceny orzechów włoskich?

  |   Źródło:
Sytuacja na rynku orzechów laskowych w ostatnim czasie zmieniła się na niekorzyść sadowników. Ceny zakupu orzechów spadły, zarówno w handlu wielkohurtowym jak i na giełdach. Czy w przypadku orzechów włoskich jest podobnie?

Wygląda na to, że w handlu orzechami włoskimi mamy do czynienia z większą stabilizacją cenową, choć i tu na niektórych giełdach w Polsce niełuskane orzechy włoskie można kupić taniej niż jeszcze w październiku, m. in na lubelskiej Elizówce, gdzie jeszcze kilka tygodni temu orzechy włoskie kosztowały 8,00 – 8,50 zł za kilogram, a dziś ceny zaczynają się od 7,00 zł za kilogram.

Na pozostałych giełdach ceny pozostały relatywnie stabilne. Na podwarszawskich Broniszach w dniu dzisiejszym niełuskane orzechy włoskie można kupić w cenie 8,00 do 15,00 zł/kg, w zależności od odmiany orzecha. Na Zjazdowej w Łodzi orzechy włoskie oferowane są w cenie 8,00 - 10,00 zł/kg, a na WGRO w Poznaniu niełuskane orzechy włoskie można kupić w cenie 6,00 - 8,00 zł za kilogram. Na wrocławskiej giełdzie Targpiast jest nieco taniej, tj. od 8,00 do 9,00 zł za kilogram. Na PCRT Białystok niełuskane orzechy włoskie dziś oferowane są od 12,00 do nawet 18,00 zł za kilogram, a na giełdzie Rybitwy w Krakowie od 8,00 do 14,00 zł za kilogram. .

Ceny niełuskanych orzechów w dużym hurcie w ostatnim czasie nieznacznie wzrosły - jeszcze na przełomie października i listopada skupowane były w cenie od 4,00 do 5,50 zł za kilogram, dziś ceny wahają się w graniach 4,50 do nawet 6,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.