Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jasne winogrona jeszcze tańsze

Winogrona
  |   Źródło:
Ceny jasnych bezpestkowych winogron z Południowej Afryki po chwilowym okresie stabilizacji ponownie spadły o kilka procent na kilogramie.

Nie zawsze trend panujący na holenderskim rynku stanowi odzwierciedlenie sytuacji na rynku polskim. W ubiegłym tygodniu na przykład, u holenderskich importerów notowano wzrosty cen poszczególnych odmian, czego kompletnie nie widać było w Polsce.

W tym jednak tygodniu wyznacznik sytuacji cenowej w handlu krajowym w postaci holenderskich importerów sprawdza się. Z początkiem bieżącego tygodnia bowiem, ceny jasnych bezpestkowych winogron z RPA takich odmian jak Thompson i Sugraone na holenderskim rynku spadły średnio o 6 proc., a dziś taki sam spadek notuje się u importerów z Polski. Obecnie owoce te można kupić w cenie 45,00 – 48,00 zł za 4,5 kg opakowanie (10,00 – 10,67 zł/kg brutto).

W przypadku winogron Red Globe z Peru ceny od kilku tygodni utrzymują się na stabilnym poziomie. Obecnie różowe winogrona tej odmiany oferowane są w małym hurcie w cenie 50,00 – 54,00 zł za 8,2 kg opakowanie (6,09 – 6,58 zł/kg brutto).

Słowa kluczowe: winogrona, ceny winogron, owoce

Podobne
Winogrona Red Globe
2014-03-05 21:38
Holandia: jasne winogrona z RPA taniej
Rynek winogron w Holandii pozostaje niestabilny. Ceny poszczególnych odmian raz tanieją a raz drożeją, w tygodniowych odstępach czasowych.
czytaj więcej
Ustabilizowały się ceny winogron
2014-02-28 10:23
Ustabilizowały się ceny winogron
Ceny winogron od dwóch tygodni pozostają stabilne. Czy ta stabilizacja ma szansę utrzymać się dłużej?
czytaj więcej
Winogrona
2014-02-26 15:19
Holandia: zdrożały winogrona
Trend zniżkowy cen winogron, jaki przez ostatnie tygodnie panował na holenderskim rynku uległ odwróceniu. Ostatni tydzień przyniósł podwyżki większości odmian stanowiących ofertę tamtejszych importerów.
czytaj więcej
Winogrona Red Globe
2014-02-21 11:41
Winogrona Red Globe już tańsze chyba nie będą
Bieżący tydzień nie przyniósł kolejnych obniżek cen winogron. Czyżby to już koniec trendu zniżkowego?
czytaj więcej
Winogrona
2014-02-19 19:37
Holandia: winogrona znów taniej
Ostatni tydzień przyniósł na holenderskim rynku niewielkie obniżki cen winogron poszczególnych odmian. Spadki cen odnotowano w przypadku odmiany Sugraone, a także Thompson. Staniał także peruwiański Red Globe pakowany w mniejsze kartony.
czytaj więcej
Winogrona
2014-02-18 15:39
UE importuje coraz więcej indyjskich winogron
Kraje UE importują więcej winogron z Indii. W porównaniu rocznym jest to nawet kilkukrotny wzrost.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.