Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3601 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jest już Piros i Paulared na rynku

Jabłka Paulared
  |   Źródło:
Kolejne letnie odmiany jabłek trafiają na rynek. Sadownicy rozpoczęli zbiory Pirosa, są także pierwsi zbierający odmianę Paulared. Tegoroczne zbiory rozpoczęły się o około tydzień wcześniej jak przed rokiem.

Odmiany Paulared oraz Piros stanowią lepszy jakościowo w porównaniu do Early Geneva towar nadający się na eksport, dlatego coraz więcej firm eksportowych próbuje kupować pierwsze jabłka tych odmian. Niestety jak na razie na rynku nie ma wystarczającej ilości tych jabłek. Prawdziwy wysyp Pirosa powinien rozpocząć się za jakiś tydzień, Paulareda zaś za około dwa tygodnie. Jak na razie mniejsze ilości towaru trafiają głównie na lokalne giełdy. Jabłka eksportowe kupowane są sporadycznie.

Ceny jabłek Paulared i Piros w firmach eksportowych są zbliżone do cen jabłek Early Geneva. Różnica polega jedynie na kalibrze owoców. W przypadku Early Geneva od 1,80 do 2,00 zł/kg można dostać za owoce w kalibrze 65+, w przypadku ww. odmian te same pieniądze można wziąć za jabłka 70+. W przypadku drobniejszych jabłek zależność jest taka sama. Jabłka Early Geneva kupowane są w cenie 1,40 – 1,60 zł/kg, zaś w przypadku Pirosa i Paulareda tą samą kwotę eksporterzy płacą za owoce w kalibrze 65+.

Na giełdach jabłka Piros oraz Paulared osiągają ceny od 20,00 do 45,00 zł za skrzynkę (1,33 – 3,00 zł/kg) w zależności od jakości i kalibru owoców.

Podobne
Kompleks Handlowy Rybitwy
2012-07-19 15:19
Nowe odmiany jabłek na Rybitwach
Po słabym początku tygodnia, w czwartek, 19 lipca, na Rybitwach w Krakowie panowało spore zamieszanie. Na plac przyjechało wielu rolników oraz pośredników, którzy mieli do zaoferowania szeroką gamę warzyw i owoców.
czytaj więcej
Jabłka w skrzyniopaletach
2012-07-18 11:50
Ceny jabłek przemysłowych stabilne
Od rozpoczęcia skupu jabłek przemysłowych przez przetwórnie, ceny pozostają stabilne.
czytaj więcej
Early Geneva
2012-07-16 13:51
Wysyp młodych jabłek na Rybitwach
Po weekendzie na krakowską giełdę hurtową przybyło wielu kupców zaopatrujących się zarówno w dużym, jak i w małym hurcie.
czytaj więcej
Letnie odmiany jabłek
2012-07-10 14:56
Rozpoczął się skup jabłek przemysłowych
Przetwórnie rozpoczęły skup jabłek przemysłowych letnich odmian i jabłek z przerywki.
czytaj więcej
Jabłka Early Geneva
2012-07-06 16:35
Rozpoczął się skup jabłek Early Geneva
Pierwsze firmy handlowe rozpoczęły zakupu jabłek letnich, przede wszystkim odmiany Early Geneva.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.