Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4476 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kalisz – coraz trudniej o polskie kalafiory

Ceny warzyw w Kaliszu
  |   Źródło:
Na kaliskiej giełdzie coraz trudniej o ładne polskie kalafiory i brokułu. Po ostatnich zwyżkach ustabilizowały się natomiast ceny ziemniaków.

Polskich kalafiorów jest już niewiele, zwłaszcza tych dobrej jakości. Nie dziwi więc wzrost ich cen. W Kaliszu za ładne kalafiory żądano 3,00 zł/szt., a za brokuły 2,00 zł/szt. Choć na kaliski rynek trafia jeszcze trochę tych warzyw, to w większości ich jakość jest nie najlepsza.

Po zwyżkach z pierwszych dwóch tygodni listopada zatrzymał się, na razie, wzrost cen ziemniaków. Początek bieżącego tygodnia to ceny w przedziale 7,00 – 8,00 zł/worek 15 kg. Producenci ziemniaka czekają na dalszy wzrost jego cen. Popyt na te warzywa utrzymuje się na wysokim poziomie.

W poniedziałek ustabilizowały się również ceny krajowych ogórków szklarniowych. Za ogórki długie żądano do 7,00 zł/kg, a za krótkie do 5,00 zł/kg. Tak, jak w przypadku kalafiorów, tak i krajowe ogórki niedługo znikną z rynku. W zasadzie stabilne pozostają ceny pomidorów szklarniowych. Niewielkie wahania dzienne nie wykraczają poza przedział 18,00 – 24,00 zł/karton 6 kg. Obecnie, za Łądne pomidory trzeba w Kaliszu zapłacić 20,00 – 23,00 zł/karton 6 kg.

Tak, jak i w innych rejonach kraju, tak i na kaliskiej giełdzie widać słaby popyt na kapustę białą i pekińską. Tą pierwszą można kupić od 0,25 do 0,35 zł/kg. Za ładną „pekinkę” płaci się 0,60 – 0,70 zł/kg.

Podobne
Ceny warzyw w Kaliszu
2012-11-13 13:17
Giełda w Kaliszu – popyt przede wszystkim na ziemniaki
Na kaliskiej giełdzie notuje się wzmożony popyt na ziemniaki. Poszukiwane są też kalafiory. Słabiej jest natomiast z popytem na warzywa korzeniowe oraz kapusty białą i pekińską.
czytaj więcej
Ceny warzyw w Kaliszu
2012-11-07 09:56
W Kaliszu wzrosły ceny ziemniaków
Popyt na ziemniaki utrzymuje się od długiego już czasu na wysokim poziomie. Jednak do tej pory na kaliskiej giełdzie podaż ziemniaków była na tyle wysoka, że hamowała ewentualny wzrost cen.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.