Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Letnie odmiany jabłek wciąż skupowane, a ceny?

  |   Źródło:
Firmy eksportowe i hurtownie wciąż interesują się letnimi odmianami jabłek. A jak wygląda sytuacja cenowa tych odmian?

Sytuacja w handlu jabłkami zaczyna się zmieniać. Jeszcze niedawno z racji dość ubogiej oferty odmian na rynku, praktycznie wszystkie firmy zainteresowane były ofertą odmian letnich. Dziś zainteresowanie odmianami jabłek z sezonu 2018/2019 zaczyna się różnicować. Część firm kupuje jeszcze odmiany letnie, ale są pierwsze kupujące Lobo, Szampiona czy Galę.  

Jeśli chodzi o skup odmian letnich takich jak Paulared, Delikates czy Piros, ceny w ostatnim czasie niestety jeszcze spadły i dziś są średnio o 30 proc. niższe niż jeszcze dwa tygodnie temu. W chwili obecnej owoce w kalibrze 70+ można sprzedać w cenie od 0,60 do maksymalnie 0,80 zł za kilogram (ceny na poziomie 0,75 – 0,80 zł/kg obowiązują na owoce bardzo wysokiej jakości i w zależności od chwilowego zapotrzebowania na owoce). Natomiast jeśli chodzi o jabłka w drobniejszym kalibrze 60+ (niektórzy w tych samych cenach biorą nieco większe jabłka) ceny spadły do 0,40 – 0,50 zł za kilogram.

Na giełdach ceny jabłek letnich odmian także sporo spadły. Piros oraz Paulared oferowane są w cenach od 15,00 do maksymalnie 22,00 zł za skrzynkę (1,00 – 1,47 zł/kg) w zależności od kalibru i jakości owoców. Delikatesa można już kupić od 12,00 do 20,00 zł za skrzynkę (0,80 do 1,33 zł za kilogram).

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.