Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3933 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Limonki - ceny stabilne, ale zróżnicowane

  |   Źródło:
Podaż limonek jest stabilna, ceny od jesieni także utrzymują się na stałym poziomie, niektórzy jednak importerzy wyłamują się z ram i oferują limonki w zróżnicowanych cenach.

Sytuacja w handlu limonkami jest raczej ustabilizowana. Praktycznie od jesieni (wrzesień - październik 2014), kiedy to ceny cytryn szalały a limonki stały się produktem bardzo poszukiwanym, nic się nie zmienia. Ceny limonek wróciły do przeciętnego pułapu, a popyt na te owoce znacznie spadł. Generalnie w handlu limonkami zrobiło się „normalnie”.

A jak wygląda sytuacja cenowa limonek? W chwili obecnej ładne meksykańskie limonki, równomiernie wybarwione polscy importerzy oferują w małym hurcie w cenie 40,00 - 44,00 zł za 4 kg karton (10,00 - 11,00 zł/kg brutto). Jak na ten gatunek to naprawdę przeciętna cena.

Niektórzy jednak importerzy mają w ofertach także owoce nieco gorszej jakości - drobniejsze, nierówno pokolorowane i te limonki można kupić w małym hurcie już od 32,00 zł za 4 kg karton co daje 8,00 zł za kilogram. Jeśli komuś nie zależy na owocach w „kancik” warto aby popytał importerów o tańszą alternatywę.

 

 

Podobne
Meksykańskie limonki już w „normalnej” cenie
2015-01-23 12:36
Meksykańskie limonki już w „normalnej” cenie
Co to znaczy limonki w „normalnej” cenie? A czy kiedykolwiek cena dla tego gatunku była „nienormalna”? Nienormalna nie, ale niezwykła, owszem.
czytaj więcej
Limonki z Meksyku – tania ciekawostka?
2014-10-31 14:42
Limonki z Meksyku – tania ciekawostka?
Importerzy oferują limonki z Meksyku. Ile trzeba za nie obecnie zapłacić? A jak wygląda na nie popyt?
czytaj więcej
Cytryny staniały, ale limonki…
2014-10-24 12:46
Cytryny staniały, ale limonki…
Ceny cytryn spadły do poziomu akceptowalnego przez klientów, a jak to wygląda w przypadku limonek, które przez pewien okres czasu konkurowały z cytrynami? Ile dziś kosztują limonki? Można naprawdę się zdziwić!
czytaj więcej
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
2014-09-23 19:44
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
USDA podsumowała kończący się sezon cytrusowy. Oszacowano zbiory poszczególnych gatunków. Których zebrano więcej jak w zeszłym sezonie, a których mniej?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-18 11:37
Brazylia: rośnie eksport limonek do Europy
Tegoroczny sezon jest nietypowy. Europejczycy kupują coraz więcej limonek. Czym jest spowodowana ta sytuacja w handlu?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-02 13:49
Wzrost popytu na limonki?
Zmienia się sytuacja na rynku owoców cytrusowych. Owoce uważane do tej pory za towar drogi i ekskluzywny powszednieje, za to towar uznawany za powszechnie dostępny i tani staje się zbyt kosztowny dla przeciętnego „Kowalskiego”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.